نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1393/11/3      10:16:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:622


نسخه چاپی
وزير كشور در سمنان: تمام رخدادهاي امنيتي امروز جهان در تقابل ارزش ها معنا مي شود
گروه استان ها _ وزير كشور در همايش ملي ميقات الرضا(ع) در سمنان، جنگ امروز در جهان را از نوع نبرد ارزش ها دانست و گفت: تمام رخدادهاي امنيتي دنيا در تقابل ارزش ها و انديشه ها معنا مي شود.
به گزارش پايگاه خبري پليس، همايش ملي ميقات الرضا(ع) صبح امروز با حضور هزاران نفر از مسئولان و شيفتگان ثامن الحجج(ع) در تالار اميركبير دانشگاه سمنان برگزارشد.
 
وزير كشور كه مهمان ويژه اين همايش بود، طي سخناني تاكيدكرد: آرامش و آسايش امروز خود را مديون امام خميني(ره) و شهداء مي دانيم كه براي إحياء دين و فرهنگ ديني، حكومت را بنا نهادند.
 
"عبدالرضا رحماني فضلي" با بيان اين كه هدف همه ما بايد تقويت ارزش هاي ديني باشد، اظهارداشت: هيچ تحليلي، وقوع انقلاب اسلامي را تائيد نمي كرد اما امام راحل(ره) با توكل به خداي متعال، انفجار نور و پيروزي انقلاب را رقم زد.
 
رحماني فضلي، دل هاي بسياري از مردم دنيا را مجذوب انقلاب اسلامي دانست و تصريح كرد: بايد بيش از پيش به فكر ترويج و توسعه ارزش هاي ديني باشيم.
 
وي در ادامه، فرقه هاي انحرافي از جمله وهابيت، داعش، تكفيري ها، سلفي ها و مانند اين گروه ها را نسخه هاي بدلي از دين خواند.
 
وزير كشور تاكيدكرد: استكبار جهاني با تاسيس اين فرقه ها و خشونت، رعب و وحشت ناشي از رفتارهاي ددمنشانه برگرفته از خوي وحشي گري و صبعيت آنان، اسلام هراسي را در جهان ترويج مي كند.
 
رحماني فضلي، بيشترين هراس نظام ليبرال غرب را ناشي از مواجهه با آرمان متعالي اسلام ناب محمدي(ص) برشمرد و اظهارداشت: امروز، زمان رويارويي ارزش ها، تفكرها و انديشه ها است و تمام رخدادهاي امنيتي در تقابل اين مقابله معنا مي شود.
 
به گفته رحماني فضلي، ادعاهاي غرب مبني بر حفظ آزادي، رواج عدالت و تبليغ حقوق بشر، پوچ و توخالي است.
 
وي در همين خصوص با طرح اين پرسش كه در كشورهايي كه استكبار جهاني با اين ادعاها وارد شدند، كدام يك از اين موارد محقق شده است؟!، بهترين راه مقابله با تروريسم جهاني را سوق دادن ملت هاي دنيا به منشا نور و عدالت يعني اسلام دانست.
 
وزير كشور با اشاره به برگزاري همايش ملي ميقات الرضا(ع) در سمنان، تاكيدكرد: اين ميقات بايد ميقات پرواز به سوي خدا و ارزش هاي ديني باشد و در اصل همه كشور به ميقات و طريق ارادت و بندگي خدا تبديل شود.
 
وي، از تلاش گسترده فرقه هاي انحرافي در شبكه هاي ماهواره اي براي ضربه به اتحاد مسلمانان در راستاي اهداف پليد صهيونيسم اشاره و خاطرنشان كرد: در برابر اين هجمه وسيع بايد با تاسيس شبكه "فرهنگ رضوي"، مباني فكري و اعتقادي اهلبيت(ع) به ويژه امام رضا(ع) ترويج بشود.
 
رحماني فضلي، جنگ امروز در جهان را از نوع نبرد ارزش ها دانست و افزود: در اين نبرد، نقش اصلي را مردم دارند و دولت نيز بايد همراه با ملت باشد.
 
وزير كشور در همين خصوص گفت: نبايد دين مردم را دولتي كرد، دين مردم به دليل حمايت دولت ها حفظ نشده و دولت هاي قبل انقلاب اسلامي تلاش زيادي براي از بين بردن اعتقادات مذهبي مردم كردند اما موفق نشدند.
 
وي در بخش پاياني سخنانش با اعلام اين كه بيش از 70 درصد زائران حرم رضوي از مسير سمنان خود را به مشهدالرضا(ع) مي رسانند، گفت: توجه به اين نكته، ضرورت رسيدگي بهتر به اين محور و ترددگاه هاي بين راهي آن را بيش از قبل آشكارمي كند.
 
رحماني فضلي، تهيه و تدوين طرح جامع ميان مدت 5 ساله براي ارتقاء وضعيت خدمات دهي به زائران ثامن الحجج(ع) در اين مسير را از سوي سازمان اوقاف و امور خيريه كشور خواستارشد.
 
در اين همايش آيت الله "سيد محمد شاهچراغي" نماينده ولي فقيه در استان سمنان و استانداران و مديران كل دستگاه هاي اجرا ئي 6 استان سمنان، مازندران، گلستان و خراسان هاي شمالي، جنوبي و رضوي حضور داشتند.
 
علاوه بر اين، جمع زيادي از شهروندان و مسئولان سمناني از جمله سردار "محمد رضا ميرزائي" فرمانده انتظامي اين استان نيز در همايش شركت كرده بودند.
 
سخنراني حجت الاسلام "محمدي" نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه كشور و رونمايي از نرم افزار جامع "سابقون" مربوط به بقاع متبركه كشور از ديگر بخش هاي اين همايش بود.
 
در پايان نيز بيانيه همايش از سوي مدير كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان رضوي قرائت شد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون