نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1394/2/16      7:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:475


نسخه چاپی
قلب نيروي انتظامي بايد لبريز از محبت و دوست داشتن مردم باشد
گروه ناجا- نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: نيروي انتظامي همچون روحانيون بايد مردم را خيلي دوست داشته و قلب آنها لبريز از محبت براي آنها و حتي خطاکاران باشد...
 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، حجت الاسلام و المسلمين" سيد محمد حسن ابوترابي فرد" در همايش تجليل از مقام معلم و گراميداشت هفته آموزش" که در دانشگاه علوم انتظامي امين برگزار شد، از سردار دکتر "بختياري" فرمانده اين دانشگاه و مديران رده هاي تابعه وي که در مديريت اين نهاد علمي و فراهم کردن بستر رشد و تعالي علمي، اخلاقي و رفتاري 7 هزار دانشجوي پليس تقدير کرد و اظهارداشت: بي ترديد اين پايگاه علمي در افزايش اقتدار، ايفاي نقش، کارايي، امنيت و احساس آن و نيز افزايش احساس رضايتمندي آحاد جامعه نقش بسيار تعيين کننده اي دارد.
 
وي افزود: براي اينکه ارزيابي صحيحي از نيروي انتظامي داشته باشيم بايد نهاد علمي اين سازمان مورد سنجش و ارزيابي قرار گيرد.
 
اين مقام مسئول خطاب به فرماندهان و مديران ارشد ناجا، اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاه علوم انتظامي امين، گفت: در صورتي که به هر ميزان بر قدرت علمي، مديريت و توان اخلاقي و رفتاري خود بيفزاييد، ناجا ارتقاء خواهد يافت.
 
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه اولين کلمه اي که از سوي جبرئيل امين بر پيامبر اکرم(ص) تلاوت و خوانده شد واژه "اقراء" است، گفت: اين امر بيان کننده جايگاه تعليم و تربيت در مکتب و آموزه هاي قرآن کريم است.
 
ابوترابي فرد به اهميت قرائت واژه "رب" در قرآن کريم اشاره کرد و گفت: اين قرائت مورد توجه قرآن، به گونه اي با معرفت خداي سبحان گره زده شده است؛ در اين قرائت، انسان پديده هاي عالم را مي شناسد که هر پديده اي، اسمي از اسماء الهي و مظهري از جمال ذات اقدس حق به شمار مي آيد که اين معرفتي فراتر از دانش کلاسيک و مجامع علمي متعارف است.
 
اين مقام مسئول افزود: هدف انبياء الهي، فراهم کردن اين بستر آموزش است.
 
وي با اشاره به واژه "قلم" و نقش برجسته آن، گفت: قلم، نعمت اختصاصي انسان است در همه عالم امکان تنها بشر اين قدرت را در اختيار دارد، در صورتي که قلم نبود، مدرسه، کتاب معنا نداشت و امروز از داشتن نعمت قرآن اين کتاب الهي، فرمايشات گهربار پيامبر اکرم(ص) و سخنان حضرت علي(ع) در نهج البلاغه محروم بوديم.
 
اين مقام مسئول با بيان اينکه خداوند به وسيله قلم، انسان را تحت تعليم و تربيت قرار داده است، تصريح کرد: انسان به گونه اي آفريده شده که قدرت فراگيري علم دارد البته اين قدرت مختص انسان نيست و بسياري از پديده ها از اين ظرفيت برخوردار هستند؛ انسان در فراگيري علم و دانش، گوي سبقت را از همه موجودات ربوده است.
 
ابوترابي فرد، از "قلم، کتاب و تربيت انسان عالم به عنوان معجزه پيامبر (ص) نام برد و با بيان اينکه انساني که قرائتش را با نام "رب" آغاز و به پايان مي برد که اين مدرسه پيامبر اکرم(ص) است، خطاب به اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاه علوم انتظامي امين، گفت: اميدوارم شما در اين فضا حرکت کنيد.
 
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه تمام مشکلات ما از اعمال ناقص آغاز مي شود، ادامه داد: مدرسه و دانشگاه براي کامل شدن عقل و اتخاذ تصميمات صحيح با پشتوانه علمي و معرفتي است؛ عمل انساني، عمل مبتني بر عقل، علم و معرفت است والا عمل حيواني به شمار مي آيد. 
 
وي تصريح کرد:انساني هايي که به کمال عقل رسيدند، تلاش مي کنند تا انسان هاي ديگر را به کمال عقل برسانند.
 
اين مقام مسئول خطاب به اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاه علوم انتظامي امين، گفت: هر قدر مي توانيد خود را به علم و عمل آراسته کنيد و در اين مسير درنگ و کوتاهي نکرده و هر آنچه را فرامي گيريد به کار ببنديد.
 
ابوترابي فرد تصريح کرد: نقش نيروي انتظامي در تربيت افراد جامعه گاهي اوقات از کساني که لباس روحانيت دارند، نيز برتر است.
 
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: نيروي انتظامي همچون روحانيون بايد مردم را خيلي دوست داشته و قلب آنها لبريز از محبت براي آنها و حتي خطاکاران باشد زيرا تا زمانيکه اين "دوست داشتن" نباشد نمي توانيد خادم شايسته اي براي جامعه باشيد؛ ريشه اين دوستي آن است که "انسان خود را کنار بگذارد" زيرا تا وقتي خود را دوست داشته باشد نمي توان به فکر ديگران بود و به آنها کمک کند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون