نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1395/1/30      8:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:515


نسخه چاپی
سردار معصوم بيگي :
اعتکاف از رويش هاي انقلاب اسلامي است/ راهبرد " مردم محور " ناجا در برگزاري مراسم اعتکاف
گروه ناجا- جانشين پليس پيشگيري ناجا از تمهيدات ويژه پليس پيشگيري براي برگزاري مراسم معنوي اعتکاف خبر داد و گفت: راهبرد ناجا در انتظام بخشي به مراسم اعتکاف مردم محور است و در راستاي ارتقاء نظم و امنيت عمومي مراکز جمعيتي زير ذره بين پليس است.

سردار " مهدي معصوم بيگي"، در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار پايگاه خبري پليس با تبريک فرا رسيدن ماه رجب و در آستانه برگزاري مراسم اعتکاف گفت: اعتکاف از رويش هاي تاثير گذار انقلاب اسلامي است و از مولفه هاي قدرت نرم اسلام در برابر دشمنان و تهاجم فرهنگي است و در گذشته اعتکاف به اين شکوه و عظمت و وسعت برگزار نمي شد، ليکن در سال هاي اخير مردم بويژه جوانان عزيز استقبال با شکوهي از اين مراسم معنوي دارند.

وي با بيان اينکه ايام اعتکاف رسالت پليس را براي برقراري نظم و امنيت سنگين تر مي کند، افزود: در اين راستا پليس پيشگيري طرح هاي ويژه اي به منظور فراهم آوري فضاي آرام براي معتکفان در دستور کار دارد تا اين مراسم معنوي در يک فضاي آرام برگزار شود.

تشريح اقدامات انتظامي پليس پيشگيري در ايام اعتکاف

جانشين پليس پيشگيري ناجا ادامه داد: در اين ايام پليس، نظارت هاي خود را در محيط هاي پيراموني برگزاري مراسم اعتکاف تشديد و اقدامات انتظامي و مراقبتي خاص در راستاي ارتقاء امنيت اين مراسم خواهد داشت.

اين مقام انتظامي مطرح کرد: با توجه به اينکه برخي به شکل خانوادگي در اين مراسم معنوي حضور دارند و در برخي محلات منازل خالي از سکنه مي شود نظارت "محله محور" پليس پيشگيري نيزبيشتر مي شود.

سردار معصوم بيگي با بيان اينکه پليس پيشگيري هم زمان با ايام اعتکاف هيچ مسجد را بدون مراقبت و نظارت نخواهد گذاشت، خاطر نشان کرد: تامين نظم و امنيت مکان هاي محوري و مراکز جمعيتي هميشه مورد توجه جدي نيروي انتظامي بوده است.

توصيه هاي پليس به معتکفان

وي با توصيه به معتکفان بيان کرد: معتکفان براي حضور در مساجد بويژه کساني که مساجدي را خارج از محله خود برگزيده اند از خودروي شخصي استفاده نکنند که مجبور به پارک خودرو براي چند روز متوالي در حاشيه خيابان يا محلات شوند و در صورت استفاده از خودروي شخصي از پارگينگ هاي مجاز استفاده کنند تا ضمن کمک به پيشگيري از وقوع سرقت در آمد و شد نيز تسهيل شود.

اين مقام ارشد انتظامي خاطر نشان کرد: مردم ضمن هوشياري لازم ، در صورت مشاهده هر مورد مشکوکي، با 110 تماس بگيرند و يا به نزديک ترين کلانتري محل و يا مامور انتظامي اطلاع دهند.انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون