نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/1/30      12:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:186


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
آينه عبرت 77:
آتش زير خاكستر
گروه استان ها _ اصفهان _ وقتي به پيام گفتم ، همكارانم از رابطه من با تو مطلع شدند و ديگر آبروئي برايم نمانده ، تو بايد به خواستگاريم بيائي و با من ازدواج كني با گستاخي تمام در چشمانم نگاه كرد و گفت: رابطه من و تو فقط يك هوس بود ....
 
 

خانمی كه براي طرح مشكل خود به مرکز مشاوره آرامش مراجعه كرده بود با نگرانی زیاد گفت: يک سال قبل بعد از اينكه ديپلم ام را گرفتم با توجه به وضع مالی بد خانواده ام به پیشنهاد یکی از دوستان برای کار به کارگاه خیاطی رفتم مسئول کارگاه یک خانم 50 ساله بود و تعدادی خانم هم در آنجا مشغول به کار بودند.

اوايل خيلي از كارم راضي بودم و خوشحال بودم كه كاري دست و پا كرده و مي توانم كمك خرج خانواده ام باشم اما بدبختي من از زماني شروع شد كه با پيام پسر صاحب كارگاه آشنا شدم.

پيام كه مردی 30 ساله بود بعضي روزها براي دريافت كارهاي خياطي و بردن به فروشگاه به كارگاه مي آمد من دو ماهي بود كه در آنجا مشغول به كار بودم تا اينكه کم کم نگاه ها و حرکات پيام نظرم را جلب کرد تا اينكه يك روز كه مي خواستم به منزل بروم جلويم را گرفت و گفت: من به خاطر مشكلاتي كه با همسرم دارم درحال جداشدن از او هستم و به من ابراز علاقه زیادی کرد و از همان روز ملاقات هاي پنهاني من با او شروع شد و هيچ كس از خانواده ام از اين رابطه باخبر نبودند.

روزها مي گذشت و چند ماهي از دوستي من و پيام مي گذشت، هر بار در مورد طلاق گرفتن از همسرش مي پرسيدم يا طفره مي رفت يا بهانه اي مي آورد و مي گفت به زودي اين كار انجام مي شود و بعد به خواستگاريت مي آيم اما ديروز ورق برگشت چرا كه وقتي به پيام گفتم همكارانم از رابطه من با تو مطلع شدند و ديگر آبرویي برايم نمانده ، تو بايد به خواستگاريم بيایي و با من ازدواج كني با گستاخي تمام در چشمانم نگاه كرد و گفت: رابطه من و تو فقط يك هوس بود و بعد با عصبانيت گفت: اگر يك بار ديگر در اين مورد حرفي بزني به مادرم مي گويم كه تو قصد اخاذي از من را داري و كاري مي كنم كه تو را از كارگاه اخراج كند.

شنيدن اين حرف، انگار آب سردي بود که بر بدنم ريختند، مات و مبهوت به او نگاه مي كردم و تازه فهميدم كه تمام اين چند ماه بازيچه اي بيش نبودم و پسر صاحب كارگاه توانسته بود با حرف ها و نگاه هاي هوس آلودش مرا مورد سوء استفاده خودش قرار دهد. نمي دانم چطور با اين قضيه كنار بيام ،به اينجا آمدم تا شما راهنمائي و كمكم كنيد.

اقدامات مشاوره ای:

ارجاع فرد مذكور به مشاور حقوقی و اقدام سریع در مورد ماجراي پیش آمده و انجام جلسه با صاحب كارگاه خياطي و همچنين خانواده دختر از جمله اقداماتي بود كه توسط كارشناسان مركز مشاوره آرامش انجام شد.

ضعف ايمان و اعتقادات مذهبي عاملي موثر در روابط ناسالم

كارشناس مركز مشاوره آرامش ضعف ايمان و اعتقادات مذهبي را عاملي موثر در بروز روابط ناسالم بين دختران و پسران جوان ذكر كرد و اظهار داشت: از طرفی بايد اذعان كرد كه فقدان رابطه صميمي بين پدر و يا برادر با دختر باعث شده تا او این صمیمیت را در رابطه با مردی جستجو کند که در حال متارکه است و او نيز به دلیل لذت طلبی و هوسرانی و برای رفع نیازهایش او را طعمه خود قرار داده و مورد سوء استفاده واقع می شود.

وي افزود: عدم تربيت صحيح از سوي خانواده و آگاهي ندادن به او نسبت به عواقب شرعي ، قانونی و اجتماعی روابط نامتعارف با مردان نامحرم باعث بروز مشكلاتي در اجتماع مي شود كه اين ماجرا نمونه اي از آن است .

خانواده ها دانش ارتباط با فرزندان را فرا بگيرند

اين كارشناس ارشد روانشناسي اظهار داشت: در یک خانواده سالم و پویا میان اعضایشان به ویژه والدین و فرزندان رابطه ی انسانی و سالم وجود دارد والدین توانمند ، کسانی هستند که از دانش و مهارت های لازم در خصوص ارتباط با فرزندان برخوردار باشند و اگر فرزندان آنان در مراحل مختلف زندگی با بحران های متفاوت مواجه شوند بتوانند مشکل خود را خیلی راحت و با اطمینان خاطر نزد آنان مطرح کند.

وي اضافه كرد: عواملی همچون خانواده نابسامان ، مشکلات اقتصادی و فقر مالی ، عدم مهارتهای ارتباطی ، مشکلات روان شناختی پدر و مادر و دختر جوان همچون اضطراب و افسردگی ، عدم مدیریت و کنترل خشم ، هویت یابی ناسالم ، عدم درک و همدلی با فرزندان ، طلاق مرد ، نداشتن احساس امنیت و سست بودن نظام فرهنگی خانواده ها ، اعتماد بی جا ، حضور در محیط های کاری نامناسب توسط دختر جوان و ... بسيار قابل تامل است و مي بايست كه هر يك از آنان مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار گيرد.

آسيب ها و خطرات اشتغال زنان در محل هاي نامناسب

كارشناس مركز مشاوره آرامش اظهار داشت: زنان در دنیای امروز به شدت به دنبال جذب شدن در بازار كار و كسب درآمد براي خود هستند و نشان دادن استعداد ها و توانایي هايشان به ديگران هستند.

وي خاطر نشان كرد: علي رغم اينكه حضور زنان در اجتماع بسيار براي خود آنان و جامعه مفيد است اما اشتغال آنان در محل هاي نامناسب بدون رعایت قوانین و مقررات اغلب منجر به بروز مشکلات جدی برایشان شده و آسیب های زیادی به همراه دارد.

مركز اطلاع رساني پليس اصفهان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون