نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/1/31      12:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:172


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
نقش نیروی انتظامی در نظام اسلامی بسیار برجسته است
گروه استان ها- مرکزی- نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به افزایش مقبولیت و اعتماد اجتماعی آحاد مردم به ناجا گفت: امروزه نقش نیروی انتظامی در نظام جمهوری اسلامی ایران و در بین ملت ایران بسیار برجسته و ویژه است.
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "قربانعلی دری نجف آبادی" در دیدار با معاون تربیت و آموزش ناجا ، فرمانده انتظامی استان مرکزی و فرماندهان آموزشگاه های علمی و تخصصی و مراکز آموزش ناجا در کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و با تقدیر از زحمات کارکنان نیروی انتظامی در حوزه نظم و امنیت اجتماعی بیان داشت: امنیت در ابعاد مختلف آن جزء واجب ترین مقدسات و از مهمترین مسئولیت‌هایی است که بایستی همواره در اولویت هر گونه برنامه ریزی قرار گرفته و برای آن سرمایه گذاری داشت.

وی بازخورد امنیت و آرامش را برای کلیه آحاد جامعه دانست و گفت: یکی از سازمان های بسیار تاثیرگذار در حوزه امنیت، نیروی انتظامی است به نوعی که بازخورد مسئولیت ها و ماموریت های نیروی انتظامی در زندگی فردی و اجتماعی مردم بسیار آشکار و نمایان است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به جایگاه برجسته نیروی انتظامی در نظام جمهوری اسلامی و در بین ملت ایران اظهار داشت:امروزه نیروی انتظامی به برکت انقلاب و امام راحل و در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از جایگاه ویژه ای برخوردار است و منزلت و عزت نیروی انتظامی در مقایسه با سالیان گذشته به هیچ عنوان قابل قیاس نیست.

امام جمعه شهر اراک توجه به امر آموزش را از مقدس ترین امور خواند و گفت: توجه نیروی انتظامی به آموزش به ویژه بسط فرهنگی دینی و توجه به امور فقهی در سطح عالی دانشگاهی در این سازمان بسیار ارزنده است و بایستی نسبت به بسط و توسعه این رویکرد با جدیت همت داشت.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه بر بهره گیری تجربیات در مجموعه ناجا نیز تاکید کرد و افزود: تدوین سیاست های راهبردی به عنوان نقشه راه در سایه برگزاری جلسات هم اندیشی و گردهمایی های کاربردی به منظور به اشتراک گذاری تجربیات از ضروریاتی است که به منظور ارتقاء سطح معنوی و کیفی خدمات رسانی در نیروی انتظامی به ویژه در کلانتری ها و پاسگاه‌های انتظامی باید نسبت به آن دقت نظر داشت و این فرهنگ را در دورترین نقاط ماموریتی در نیروی انتظامی نیز باید به صورت کاربردی، اجرا کرد .

وی توجه به افزایش کارآمدی در مجموعه ناجا و بهره گیری از دانش و فناوری های نوین در انجام ماموریت های نیروی انتظامی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: از جمله موضوعاتی که بایستی با بهره گیری از سلاح روز ، دانش و کارآمدی نسبت به آن برنامه ریزی بسیار دقیقی داشت، حوزه فضای مجازی و افزایش نظارت ها و برخورد با ناهنجاری ها و گسترش آموزش های فردی و اجتماعی در این بستر است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در سخنان خود بر توجه به جذب نیروهای نخبه و نخبه پروری در نیروی انتظامی نیز تاکید کرد و ادامه داد:امروزه نیروی انتظامی از جاذبه و مقبولیت اجتماعی بسیار مطلوبی نزد آحاد مردم برخوردار است و باید نگاه آموزشی و تربیت نیروهای علمی، فنی و مسئولیت پذیر بیش از گذشته در این نیرو تقویت شود.

در ابتدای این دیدار صمیمی سردار "امير حسين یاوری" معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی گزارشی از برنامه های آموزشی پلیس ارائه داد و ارتقاء سطح آمادگی جسمانی، افزایش مهارت ها ی تیراندازی، توجه به بهره گیری از فناوری های نوین در ماموریت های ناجا، بسط فرهنگ استفاده از آموزه های دینی و فقهی در سطح عالی در دانشگاه علوم انتظامی و ... را از جمله مهم ترین دستاوردهای پلیس در دو سال گذشته در ارتقاء سطح کیفی و معنوی انجام مسئولیت ها خواند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون