نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/4/28      16:54:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:489


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
اقدامات جهادی نیروی انتظامی در حوزه عفاف و حجاب قابل تقدیر است
گروه استان ها – البرز – رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج با بیان این که نیروی انتظامی با قدرت با مفاسد اجتماعی برخورد می کند ، از اقدامات جهادی این نیرو در حوزه عفاف و حجاب به صورت ویژه تقدیر کرد .

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، حجت الاسلام والمسلمین "علیرضا سعیدی" در جلسه ای که به منظور جمع بندی اقدامات دستگاه های فرهنگی استان در حوزه عفاف و حجاب در ستاد فرماندهی انتظامی استان البرز برگزار شد گفت : اقدامات جهادی نیروی انتظامی در حوزه عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر قابل تقدیر است و این امر لزوم ورود جهادی تمامی دستگاه ها به خصوص دستگاه ها و متولیان فرهنگی برای ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را می طلبد .

این مقام مسئول با تایید سخنان فرمانده ناجا و اشاره به دغدغه ایشان نسبت به طرح این موضوع که شورای انقلاب فرهنگی با 300 مصوبه 26 دستگاه و ارگان را در موضوع طرح عفاف و حجاب موظف کرده است ، اما خیلی از دستگاه ها به مصوبات این شورا عمل نمی کنند و غیر از نیروی انتظامی و چند دستگاه، مابقی دستگاه ها یا به وظایف خود عمل نکرده و یا ناقص عمل می کنند گفت : این موضوع که فقط حضور نیروی انتظامی در این مقوله حس می شود ضعف سایر دستگاه ها است و باید چاره ای اساسی اندیشیده شود .

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان این که برخورد با بدحجابی باید دامنه وسیع تری پیدا کند و از کف جامعه به درون دستگاه ها تسری پیدا کند و به اجرای مقطعی طرح بسنده نشود گفت: دستگاه های اجرایی کشور به ویژه ادارات دولتی باید از کارکنان خود بخواهند که حجاب خود را رعایت و در این زمینه حدودی را برای آن ها تعیین کنند .

وی اظهار داشت : کارکنان دولت با توجه به این که از دولت حقوق دریافت می کنند و زیر سقفی که متعلق به دولت است فعالیت می کنند باید حجاب اسلامی را رعایت کنند و از آن ها انتظار می رود که حرمت مبانی اسلامی را حفظ کرده و پوشش اسلامی را به شکل مطلوب رعایت نمایند.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج با بیان این که در مساجد و کانون های فرهنگی و مذهبی اقدامات موثری در خصوص ترویج عفاف و حجاب صورت گرفته است گفت : باید برنامه های فرهنگی غنی نیز برای افرادی که به کانون های فرهنگی نمی آیند آماده شود و با ساخت برنامه هایی که به تحکیم بنیان خانواده کمک می کند از خانواده ها بخواهیم وقت بیشتری برای فرزندان خود بگذارند تا افرادی تربیت کنند که مورد قبول جامعه باشند .

وی با اشاره به تلاش های «مرداک» در جهت نشر بی حجابی و بی عفتی در ایران گفت : مرداک حداقل 60 شبکه تلویزیونی به 13 زبان مختلف را راه اندازی کرده و در اظهاراتش به صراحت اعلام کرده است که تلاش می کند از کلمه مادر در ایران تقدس زدایی کند و خود آرایی و جلوه گری زنان ایرانی را به بیرون از محیط خانواده بکشاند .

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی در پایان گفت : با این وصف مهمترین رسالت موجود برای مقابله با ترویج اندیشه های ضد اسلامی شناخت دقیق و درست تهدیدات شبکه های رسانه ای متخاصم و تدوین راهبردهای متناسب برای مقابله با آن ها است./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون