نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/5/17      10:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:202


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
با آموزش وقت کودکان را پر کنید
گروه اجتماعی- با این ترفندها می توانید علاوه بر سرگرم کردن کودک عزیزتان نکات مفید و ارزشمندی را به کودک بیاموزید.
 
 

  کاشتن سبزی‌ها
 به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از هفته نامه امین جامعه، چه‌کاری بهتر از کاشت و برداشت سبزی‌ها در باغچه؟ جعبه و گلدان می‌تواند پایه‌های علوم تجربی را به کودکان بیاموزد. می‌توانید با کاشت دانه‌ها و بذرهایی که به‌آسانی رشد می‌کنند، ضمن سرگرم ساختن کودکان خود، چیزهای بسیاری درباره زندگی گیاهان و غذاهایی که مصرف می‌کنند به آنان بیاموزید.

   نوشتن رویدادها و ماجراهای سفرهای تابستان
کودک خود را به گردآوری بروشور، کارت‌پستال و دفترچه‌های اطلاعاتی مکان‌هایی که در طول تابستان به آنجا می‌روید، تشویق کنید و از آن‌ها بخواهید شرحی در مورد هر یک بنویسند و سفرنامه‌ای در مورد گشت‌وگذارهای تابستانی خود و خانواده تهیه کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند عکس‌ها و نوشته‌های خود را در کتابچه یا آلبومی چسبانده و برای هر سفر یا بازدید، مجموعه‌ای دارای عکس و شرح کامل تهیه کنند.

   از کودکان خود بخواهید عروسک‌های نمایشی درست کنند
کودکان می‌توانند با وسایل ساده‌ای که در اختیار دارند، عروسک‌های نمایشی تهیه کنند، سپس داستانی در مورد عروسک خود تهیه‌کرده و برای سایر اعضای خانواده یا دوستان خود نمایش دهند.
   کودکان را به ساختن یا پختن چیزهای ساده وادارید
اگر به کتابفروشی یا اسباب‌بازی‌فروشی سری بزنید، کتاب‌های بسیاری در مورد ساختن وسایل گوناگون از قبیل لانه پرندگان، هواپیما و تابلوهایی که با تکه‌های پارچه درست می‌شوند، پیدا می‌کنید. این نوع سرگرمی به کودکان یاد می‌دهد که با خواندن دستورهای ساخت و عمل‌کردن به آن‌ها، روش ساختن وسایل و دستگاه‌های گوناگون را یاد بگیرند. ضمنا حس خلاقیت آن‌ها نیز پرورش‌یافته و از ساختن چیزها لذت می‌برند. کتاب‌هایی که روش اجرای آزمایش‌های علمی ساده را به کودکان می‌آموزند نیز برای تقویت روحیه علمی کودکان بسیار سودمند است. کتاب‌های آشپزی نیز می‌توانند به گذراندن اوقات بیکاری نوجوانان کمک کنند. می‌توانید آن‌ها را به درست‌کردن غذاهای جدید وادارید. در این صورت آن‌ها هم از خوردن غذاهای دست‌پخت خود لذت می‌برند.

   کارها و مسئولیت‌های خانه را به کودکان واگذار کنید
کودکان و نوجوانان انرژی فراوانی دارند، آیا بهتر نیست که این گنجینه انرژی را صرف کارهای سودمند کنند؟ از کودکان خود بخواهید درطول تعطیلات تابستان کارهای مفیدی مانند شستن خودرو، رنگ‌کردن نرده یا وسایل خانه، چیدن میز یا تمیزکردن قفسه‌ها را برعهده‌ گرفته و انرژی خود را صرف این قبیل کارها کنند.

  آن‌ها را به دیدن مکان‌های مربوط به حرفه‌های گوناگون ببرید
بی‌گمان بازدید از کارخانه‌های تولید مواد غذایی یا بهداشتی یا کارگاه‌های سازنده وسایل خانگی یا تولیدی برای کودکان و نوجوانان بسیار جالب و سودمند است. در هر مکانی که زندگی می‌کنید، مکان‌های بسیاری از این ‌دست وجود دارد؛ در تعطیلات تابستان به چندتای آن‌ها سری بزنید.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون