نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/5/21      15:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:302


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
کشته شدن 36 نفر در برخورد اتوبوس به دیواره تونل در چین
گروه بین الملل- برخورد اتوبوس مسافربری به دیواره تونلی در یکی از بزرگراه‌های شمال غربی چین دستکم 36 کشته و 13 مجروح بر جای گذاشت.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "آسوشیتدپرس"، بنابر تصاویر انتشار یافته توسط رسانه‌‌ها، بعد از برخورد این اتوبوس قرمز به دیوار ورودی تونل، قسمت جلویی اتوبوس به طور کامل تخریب شد. این تصادف اندکی بعد از نیمه شب روز پنجشنبه در استان "شانسی" رخ داد. این اتوبوس به همراه 51 سرنشین از "سیچوان" به سمت "لویانگ" در حرکت بوده است. انجام چنین سفرهایی با اتوبوس در چین بسیار رایج است و کارگران مهاجر و چینی‌‌های کم‌درآمد بخش عمده مسافران این اتوبوس‌ها را تشکیل می‌دهند.

به گفته خبرگزاری شین هوا و سایر خبرگزاری‌های چینی تنها وسیله‌ای که در این حادثه آسیب دیده خود اتوبوس بوده با این حال مشخص نیست آیا وسیله دیگری هم در جریان این حادثه نقش داشته یا خیر. عکس‌های منتشر شده در پایگاه‌های اینترنتی نشان می‌دهند که این اتوبوس بدون این که آتش بگیرد؛ توسط یدک کش از تونل خارج شده است. به گفته رسانه‌ها دو نفر از کشته‌شدگان این حادثه کودک بوده و تمامی مجروحان سریعا به بیمارستان انتقال یافته‌اند.

به گفته گوینده تلویزیون چین،"گو شنکون" وزیر امنیت عمومی چین دستور داده تا فورا به بررسی در مورد این حادثه پرداخته شود.

عمده دلایل تصادف در اتوبان‌های چین به خاطر سرعت بالا، رانندگی خطرناک و عدم رعایت فاصله طولی با خودروهای جلویی است. سازمان سلامت جهانی تخمین زده که سالانه 260 هزار نفر در اثر تصادف در چین جان می‌بازند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون