نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/5/21      15:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:435


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
کشته شدن 9 زندانی در شورش
گروه بین الملل- به گفته مقامات، در تازه‌ترین حادثه مرگبار در زندان‌های کشور مکزیک، روز پنجشنبه 9 زندانی در جریان شورش و نزاع در زندان توسط کارتل رقیبشان به شدت کتک خورده و کشته شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری فرانسه، این درگیری در زندانی در "رینوسا"، شهری مرزی نزدیک به کشور آمریکا و شمال شرق استان "تامئولیپاس" رخ داد. مقامات دولتی در بیانیه‌ای اعلام کردند:"دو دسته از زندانی‌ها در این درگیری نقش داشتند و به وسیله چوب، سنگ و میله به یکدیگر حمله کردند. در جریان این درگیری 9 زندانی کشته و دو نفر دیگر نیز زخمی شدند. این شورش در روز ملاقات زندانیان با خانواده‌هایشان اتفاق افتاد و تمرکز ماموران بیشتر بر حفاظت از جان خانواده زندانیان بوده است."

پلیس برای تحت کنترل در آوردن اوضاع وارد ماجرا شده و حتی برای به اتمام رساندن قائله اقدام به شلیک هوایی نیز کرده است.

 زندان‌های شلوغ مکزیک دائما درگیر شورش، کشتن برای انتقام و فرار از زندان هستند و کنترل امور داخل زندان عملا در دست باندهای خلافکار است. ماه گذشته نیز در زندانی در "آکاپولکو"، 28 زندانی توسط رقبایشان به شدت کتک خورده و جان باختند. پیش از این نیز زندان تامئولیپاس در این سال دو بار دیگر خبر ساز شده بود.

 در 29 مارس نیز 29 زندانی با حفر تونلی موفق به فرار از زندانی در "سیوداد ویکتوریا" شده بودند. همچنین در ماه ژوئن هفت نفر در جریان درگیری در همین زندان کشته شدند که سه نفر از آنها پلیس بودند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون