نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/5/21      17:36:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:333


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
انهدام باند کپي کنندگان کارت عابربانک با 6 میلیارد کلاهبرداری
گروه استان ها- البرز - فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری اعضای باند کپی کننده کارت عابر بانک با 6 میلیارد ریال کلاهبرداری در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار «کامرانی صالح» روز شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران ضمن تبریک این روز به اصحاب رسانه ، خبرنگاران را مکمل فعالیت های پلیس در حوزه امنیت دانست و گفت : خبرنگاران پل ارتباطی بین پلیس و مردم هستند و همیشه دراجرای ماموریت ها ، ما را یاری می کنند.
 

سردار کامرانی صالح افزود: خبرنگاران درجنگ هشت ساله و در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی حضور فعال داشته و برای بالابردن احساس امنیت درجامعه تلاش کرده اند.
 

وی تاکید کرد: رسانه ها در افزایش احساس امنیت اجتماعی اثرگذار بوده و بدون شک اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی برای امنیت بیشتر در جامعه بدون خبرنگاران نتیجه مناسبی ندارد.
 

این مقام انتظامی ادامه داد: تاکنون بسیاری از طرح های امنیتی و اجتماعی پلیس با فرهنگ سازی توسط خبرنگاران به مرحله اجرا رسیده و پلیس در بحث ارتقا امنیت اجتماعی ضمن تعامل با این قشر فرهنگی توانست به اهداف خود که همان احساس امنیت است، برسد.
 

سردار کامرانی صالح با تاکید بر تعامل بیش از پیش خبرنگاران با نیروی انتظامی افزود: مقوله ایجاد احساس امنیت در جامعه توسط اصحاب رسانه یکی از نکات قابل توجه در این عرصه است.

کشف کالای قاچاق به ارزش بیش از 543 میلیارد و 346 میلیون ریال در البرز

سردار کامرانی صالح در ادامه این نشست خبری به توفیقات پلیس استان البرز در زمینه کشف کالای قاچاق از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و عنوان داشت: به منظور مبارزه با قاچاق کالا و برخورد با قاچاقچیان ، ماموران مبارزه با کالای قاچاق پلیس آگاهی استان در این مدت موفق به کشف انواع کالا به ارزش 543 میلیارد و 346 میلیون و 762 هزار ریال شدند .

وی افزود : این مقدار کالای کشف شده بیشتر شامل لوازم صوتی و تصویری، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع پوشاک، سیگار خارجی و فرآورده های نفتی می باشد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 68 درصد افزایش داشته است .

این مقام انتظامی گفت : در همین راستا  76 دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین توقیف و 184 نفر که در قاچاق کالا فعالیت داشتند دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار کامرانی صالح در ارتباط با پرونده های تشکیل شده در خصوص کشفیات کالای قاچاق گفت: 65 فقره پرونده بالای 10 میلیون تومان ، 11 فقره بالای 100 میلیون تومان و هفت فقره بالای 500 میلیون تومان تشکیل شده است .

کشف بیش از 5 هزارکیلوگرم انواع موادمخدر درالبرز

سردار کامرانی صالح در بخش دیگری از سخنان خود به کشف پنج هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر از نوع پیش ساخته ، سنتی و صنعتی دراین استان  اشاره کرد و گفت : از این مقدار مواد کشف شده، یک هزار و 898 کیلوگرم تریاک ، 337 کیلوگرم حشیش، 9 کیلو و 500 گرم هرویین و مابقی سایر مواد مخدر بوده است .

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به شناسایی و انهدام 17 باند تهیه و توزیع مواد مخدر طی این مدت تصریح کرد: دستگیری پنج هزار و 557 قاچاقچی، حمل کننده، توزیع کننده و نگهدارنده مواد مخدر و توقیف61 دستگاه خودرو سبک و سنگین از دیگر توفیقات ما  از ابتدای سال تا کنون بود.

سردار کامرانی صالح گفت : پلیس استان البرز از ابتدای سال جاری 10 هزار و 776 معتاد ولگرد و کارتن خواب پرخطر را از سطح استان جمع آوری و به منظور بازگشت به زندگی عادی و اجتماعی تحویل مراکز بازپروری مجاز داده است.

دستگیری اعضای باند کلاهبرداری کارت بانکی در البرز

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: در پی شکایت تعدادی ازشهروندان شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ مبنی بر برداشت غیرمجاز ازحساب آن ها موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت .
 

وی اضافه کرد: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی ، استعلام از بانک های مربوطه و شناسایی محل هایی که خرید درآن ها صورت گرفته بود متوجه شدند که تمام خریدها از کیوسکی در شهرستان نظرآباد صورت گرفته است .
 

این مقام مسئول گفت : تیم پلیس به آدرس مذکور اعزام و مشخص شد که مجرمان با اجاره مکان مورد نظر در مدت دو ماه از حساب های بانکی خریداران برداشت و سپس مکان مذکور را ترک کرده اند .

وی افزود : با توجه به اينکه متهمان به صورت حرفه اي و برنامه ريزي شده اقدام به کپي کارت و برداشت از حساب شاکیان کرده و سرنخي از متهمان وجود نداشت، بلافاصله رصد اطلاعاتی آغاز شد تا این که چهره سه نفر که اقدام به برداشت از کارت هاي کپي شده از طريق موبايل فروشي و طلافروشي هاي واقع در شهر کرج و تهران کرده بودند شناسایی شدند .

سردار کامرانی صالح گفت : کارشناسان اين پليس با بهره گيري از شگرد هاي خاص پليسي ، اقدامات فني و اقدامات شبانه روزي يکي از متهمان را دستگیر و متهم اقرار کرد با همکاری چهار نفر دیگر موجودی کارت هاي کپي شده را برداشت و از طلافروشي هاي شهر تهران و کرج خرید کرده اند .

این مقام انتظامی بیان داشت : تحقيقات پيرامون شناسايي چهار متهم دیگر آغاز و مشخص شد که دو متهم به جزیره کیش و دو متهم دیگر به استان کرمانشاه متواری شده اند بنابراین ماموران با کسب نیابت قضائي و پس از چندین روز تلاش شبانه روزي موفق به دستگیری متهمان شدند .

سردار کامرانی صالح گفت : متهمان به جرم خود مبنی بر برداشت 6 میلیارد ریال از کارت های بانکی 50 نفر از شهروندان اعتراف کرده و در خصوص شیوه سرقت ها اذعان داشتند که با اجاره کیوسکی در شهر نظرآباد به مدت يک ماه با استفاده از دستگاه اسکيمر،کارت هاي بانکي شهروندان را کپی و سپس به شيوه خريد و يا برداشت از عابر بانک مبالغي از حساب شاکیان مورد نظر برداشت کرده و سپس با فسخ قرداد اجاره ، به جزیره کیش و استان کرمانشاه متواری شدند .

فرمانده انتظامی استان البرز گفت : از ابتدای سال تا کنون 346 فقره کشفیات در حوزه جرایم اینترنتی صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 41 درصد افزایش داشته است .
 

سرقت از مشتریان بانک ها به شیوه زاغ زنی درالبرز
 

سردار کامرانی صالح افزود: درپی دریافت یک فقره پرونده از کلانتری 15 رجایی شهر مبنی بر دستگیری سارقان داخل خودرو به پلیس آگاهی استان البرز، تحقیقات تکمیلی از متهمان پرونده آغاز شد.
 

وی از اعتراف متهمان به سرقت های متعدد بانکی به شیوه زاغ زنی از مشتریان بانک ها  خبر داد و اذعان داشت:سارقان با دریافت فیش نوبت، منتظر سوژه های خود که اغلب وجوه زیادی دریافت می کردند شده و پس از خروج از بانک ، آن ها را تعقیب می کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: متهمان در یک فرصت مناسب پس ازترک خودرو توسط مالباخته، شیشه درب خودرو را شکسته و وجوده نقد را به سرقت می بردند .
 

سردار کامرانی صالح بیان کرد : متهمان به 29 فقره سرقت به شیوه زاغ زنی از مشتریان بانک ها و سرقت داخل خودرو اعتراف کردند./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون