نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/5/28      14:39:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:229


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
کشته شدن 37 زندانی در جریان شورش در ونزوئلا
گروه بین الملل- روز چهارشنبه در جریان شورشی در جنوب استان "آمازوناس" ونزوئلا، دستکم 37 زندانی کشته و 14 افسر پلیس نیز زخمی شدند

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "شین هوا"، دلیل این شورش، نزاع بین مأموران پلیس و زندانیان بود. "لیبوریو گوارولا" فرماندار آمازونیا در پستی در حساب توئیتر خود تایید کرد که این کشتار در زندان شهر "پوئرتو آیاکوچو" اتفاق افتاده است. وی از کشته شدن زندانیان به دست نیروهای انتظامی انتقاد کرد. مقامات در حال بررسی این موضوع هستند.

در سال‌های اخیر کشور ونزوئلا بارها شاهد مرگ زندانیان در جریان شورش‌ بوده است. در ماه آوریل نیز در جریان درگیری‌ها در زندانی در شرق ونزوئلا 12 نفر کشته و 11 نفر دیگر مجروح شدند. در ژانویه 2013 نیز درگیری در زندانی در شمال غربی ونزوئلا میان نگهبانان و زندانیان باعث کشته شدن 61 نفر شد.

شرایط امنیتی در این کشور نفت‌خیز به خاطر بحران اقتصادی ناشی از کاهش قیمت نفت به وضعیت بحرانی رسیده و "نیکلاس مادورو" رئیس جمهور ونزوئلا، به تازگی مجلس را تشکیل داده تا شروع به انجام اصلاحات در کشور کنند. با این وجود این حرکت با مخالفت گروه‌های مخالف دولت مواجه شده است.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون