نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/5/29      12:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:307


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
70 کشته در طرح "مبارزه با موادمخدر" در فیلیپین

گروه بین الملل- روز پنجشنبه در چهارمین روز از عملیات پلیس فیلیپین در طرح مبارزه علیه مواد مخدر، دست کم 14 نفر دیگر جان باختند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از پایگاه اینترنتی "هرالدتریبون"، این کشته‌ها در جریان حملات ناگهانی پلیس به بخش‌های مختلفی از شهر مانیل به وقوع پیوست.

به گفته پلیس 11 نفر دیگر که به جرایم قضائی متفاوتی متهم بودند نیز کشته شدند. این افراد به هنگام فرار از دست پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌ و جان باختند. تازه‌ترین مرحله عملیات‌های پلیس از روز دوشنبه در شمال مانیل آغاز شد و در عرض دو روز 32 نفر کشته و 107 نفر دیگر دستگیر شدند. روز چهارشنبه نیز 26 نفر در درگیری‌ها کشته شدند. در همین روز "رودریگو دوئرته" رئیس جمهور فیلیپین از عملکرد پلیس در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه تقدیر و تشکر کرده بود.

دوئرته طرح جنجالی جنگ بر علیه مواد را از سی‌ام ژوئن سال 2016 و از اولین روز به دستگیری قدرت در این کشور آغاز کرد. بنابر گزارش های رسمی، از زمان آغاز این طرح بیش از هفت هزار نفر جان باخته‌‌ که سه هزار و 451 نفر از این افراد در جریان عملیات‌های پلیس و به دست ماموران کشته و 96 هزار و 703 نفر دیگر نیز بازداشت شده‌اند. سایر افراد به دست گروه‌های تندرو و افراطی کشته ‌شدند.

سازمان‌های جهانی حمایت از حقوق بشر، به خاطر نقص مکرر حقوق انسانی در این طرح به شدت از آن انتقاد کرده‌اند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون