نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/6/1      10:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:351


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
رعایت حجاب پایه تحکیم عفاف است
گروه استان ها– خراسان شمالی- استاد حوزه و دانشگاه در کارگاه آموزشی عفاف و حجاب ، رعایت حجاب را پایه تحکیم عفاف دانست.

 

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر "نرگس امانی" با حضور در کارگاه آموزشی عفاف و حجاب برای خانواده های  کارکنان انتظامی مانه و سملقان، گفت: در آيات قرآني ضمن توصيه زنان به پاک‌دامني، بر پوشاندن زينت‌هايشان نيز تأکيد شده است.

وی افزود: هرچيزي که موجب عفت و پاکي عمومي و تعادل فکري و رواني و اخلاقي جامعه را فراهم نمايد، براي اجتماع مفيد است و مي بايست در جهت تحقق و ايجاد آن حداکثر کوشش را به کاربرد.

 امانی یادآور شد: فردي که حجاب مطلوب و متناسب با شئونات اسلامي را رعايت نمي‌کند با حضور در سطوح مختلف اجتماع، عامل غفلت زدگي و فراموشي و انحراف دل‌ها در جامعه مي‌شود. اين فرد گناه و رفتار ناهنجار رواني و خودنمايي و فساد را در جامعه ترويج می کند.

استاد حوزه و دانشگاه مانه و سملقان خاطر نشان کرد: از سوی ديگر دشمنان نيز با طرح اسلام زدايي و تسلط بر کشورهاي اسلامي از قوي‌ترين حربه شيطاني خود يعني ترويج فساد و بي‌عفتي، بي‌حجابي و به‌کارگيري جاذبه‌هاي جنسي استفاده مي کنند.

وی با اشاره به این که امروزه استعمارگران، زنان مسلمان را مهم‌ترين و اولين هدف حملات فرهنگي خود قرار می دهند، افزود: آنان به خوبي مي‌دانند، تنها راهي که مي‌توانند به‌ وسيله آن اسلام را تهديد کنند، ترويج فساد در بين اقشار جامعه است و زنان اصلي‌ترين ابزار ترويج اين فرهنگ منحط هستند.

امانی یاد آور شد: بر زن مسلمان واجب است که قانون حجاب را بپذيرد. زماني‌که زني بپذيرد که اگر انسان به خداوند تسليم نشود، گمراهي او قطعي است و با درک اين موضوع که فرمان خداوند عاري از هيچ‌گونه اشتباه است اين دستور را با دل‌وجان خواهدپذيرفت.

استاد حوزه و دانشگاه مانه و سملقان در پایان خاطر نشان کرد: ازنظر اسلام، اصلي‌ترين و مهم‌ترين قانوني که خداوند در آفرينش زنان ايجاد نموده، قانون حجاب است، همچنين نتايج تحقيقات متعدد اين امر را نشان داده است که زنان باحجاب از سطوح بالاتري از رضايت از زندگي برخور دارند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون