نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/6/15      11:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:1259


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
پلیس مسئول و پاسخگو؛ مطالبه مردمی
گروه ناجا - رئيس پليس پيشگيري ناجا با اشاره به اینکه مردم شریف ایران یک پليس مسئول و پاسخگو مي خواهند بر لزوم هدف‌گذاری و تلاش برای دستیابی به این ویژگی‌ها در نیروی انتظامی تاکید کرد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد شرفي" در چهارمین نشست دبیرخانه همایش"کلانتری مطلوب در افق 1404"با تاکید بر اینکه مردم شریف ایران یک پليس مسئول و پاسخگو مي خواهند، اظهار کرد:  پلیس پیشگیری  در حوزه‌ای  به انجام ماموریت می‌پردازد که بیشترین تماس و برخورد را با شهروندان دارد پس وظیفه پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری برای پلیس پیشگیری بسیار حساس‌تر خواهد بود.

رئيس پليس پيشگيري ناجا  با بيان اینکه رويكردها و تدابير برای انجام ماموریت شایسته در پلیس پيشگيري به جد دنبال می شود، گفت: آنچه امروز در طرح‌هایی مانند طرح تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، معماری ناجای آینده و کلانتری مطلوب 1404 مورد نظر و مقصود نیروی انتظامی است، همان محورهایی  می باشد  که از سوی فرمانده معظم کل قوا در مورد کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها مورد تاکید بوده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در حوزه نیروی انتظامی بیش از هر مورد دیگری بر کلانتری‌ها به عنوان سرانگشتان ناجا تاکید فرموده‌اند و روشن است که منویات ایشان بیش از هر بخش دیگری در ناجا معطوف به ماموریت‌های پلیس پیشگیری و نقطه تمرکز آن یعنی پیشگیری اجتماعی ـ  انتظامی است.

سردار شرفی تصریح کرد: امروز پلیس، دارای ساختاری نوین و متفاوت از گذشته است و با آنچه پیش‌تر در دید عموم وجود داشت فاصله بسیاری دارد، شیوه‌های پلیسی به روز شده‌اند و پیشگیری انتظامی در اولویت وجایگاه بالاتری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امروز دیگر تلاش اصلی پلیس روی برخورد با جرم و مجرمان متمرکز نیست، بلکه بر پیشگیری از وقوع جرم است و پلیس ترجیح می‌دهد که با به کارگیری روش‌های کارآمد پیشگیری، اساسا از وقوع جرم جلوگیری کند تا اینکه با صرف هزینه و انرژی بسیار در صدد مقابله با آن برآید و انجام این مهم بیش از هر بخش دیگری متوجه پلیس پیشگیری ناجاست.

رئيس پليس پيشگيري ناجا تصریح کرد: همه آنچه گفته شد باید در کنار اخلاق حسنه و روی گشاده ب باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) پلیس باید به عنوان یارمقتدر و مهربان برای مردم ظاهر شود.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: تمام تلاش ما در مجموعه نیروی انتظامی جلب رضایت فرمانده معظم کل قوا و مردم عزیز کشورمان است که انجام هر دوی اینها از بهترین و پسندیده‌ترین کارهاست و توفیق دوبرابر را برای ناجا ایجاد خواهد کرد که باید قدر آن را دانست.

سردار شرفی  خاطرنشان كرد: مردم انتظار دارند پليس كشور پليسي باشد كه مسئولیت پذير و پاسخگو بوده و این موضوع باید در تمام مراحل انجام ماموریت همواره در خاطر کارکنان ناجا باشد.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون