نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/6/21      11:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:173


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
وقوع 75 درصد تصادفات خراسان رضوی در ورودی شهر مشهد از سمت سبزوار / تجهیز پارکینگ های غرب استان به تانکرهای آب
گروه ناجا - رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی گفت: بيشترين واژگوني ها در مسير غرب استان خراسان رضوی(مشهد - نيشابور- سبزوار و بالعكس) رخ داده است؛ همچنین ٧٥ درصد تصادفات استان در ورودي مشهد از سمت سبزوار اتفاق افتاده است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "امیدوار" در تشریح این خبر، با اشاره به اینکه در شهريور سال ٩٥ كمترين ميزان تلفات را نسبت به شهريور ٥ سال گذشته داشته ايم، اظهارداشت: تعداد مجروحان شهريور سال گذشته، یک هزار و 140 نفر بود که از این تعداد ٤٩٠ نفر بستری شدند.

رئيس پليس راه استان خراسان رضوي ادامه داد: در شهريور سال هاي گذشته تعداد كشته هاي تصادفات جاده اي استان بين ١١٢ تا ١٢٤ نفر بود، اما در شهريور سال 95 اين رقم به ٩٧ نفر كاهش يافت.

وی، علت وقوع اکثر تصادفات شهریورماه سال گذشته را واژگونی خودرو ناشی از خستگی و خواب آلودگی عنوان و بیان کرد: بيشترين واژگوني ها در مسير غرب استان خراسان رضوی(مشهد - نيشابور- سبزوار و بالعكس) رخ داده است؛ همچنین ٧٥ درصد تصادفات استان در ورودي مشهد از سمت سبزوار اتفاق افتاده است.

این مقام انتظامی به رانندگاني كه در نيمه دوم شهريورماه امسال قصد سفر به استان خراسان رضوی را دارند، توصيه كرد:  هنگام رانندگی، سرعت مجاز را رعايت كنند. زيرا زماني كه حجم ترافيك بالا است، سرعت بالای خودرو، برخوردهاي جانبي و طولي را به همراه دارد.

سرهنگ اميدوار با بیان اینکه تمام پاركينگ هاي مسير غرب استان خراسان رضوی به تانكرهاي آب مجهز شده است، گفت: رانندگان عزيز مي توانند پياده شده و براي زدودن خستگي، آبي به سر و صورت بزنند.

وی با بیان اینکه استفاده از كمربند ايمني براي سرنشينان جلو و عقب خودرو بسيار مهم است، تاكيد كرد: در واژگوني ها معمولا سرنشينان عقب بيشترين آسيب را مي بينند که علت آن استفاده نكردن از كمربند ايمني است.

رئيس پليس راه استان خراسان رضوي به افزايش چشمگير پليس و نیز تعداد تيم هاي گشتي استان در طرح تابستانه امسال اشاره و بیان کرد: علاوه بر این، چندین اقدام اساسی در امور زیرساختی انجام شده که می توان به تجهیز پارکینگ ها به تانکرهای آب، ایجاد سکوها و ایستگاه های مخصوص نماز و... اشاره کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه دوربين هاي نظارتي و ثبت تخلفات از ٨٦ دستگاه به ٩٩ دستگاه افزايش يافته است، گفت: در مجموع، ١٠٣ دوربين ثبت تخلف، ٤٩ دوربين نظارتي و حدود ١٦٠ دوربين دستي سيار براي كنترل و مديريت سرعت به كار گرفته شده است.

سرهنگ اميدوار به اجرای طرح اصلاح و استاندارد سازی علائم جاده ای با کمک همکاران راهداری اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین گشت هاي نامحسوس برون سازماني شامل خودروهاي راهداري و انتظامي كه همكاران پليس راه در آنها حضور دارند، نسبت به شناسايي و اعلام تخلفات اقدام مي كنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون