نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/6/26      10:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:263


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
آیت اله صدیقی در آئین دومین سالگرد درگذشت استاد اشتری:
ذاکران اهل بیت بلندگوی امام حسین(ع) هستند/ افتخار نظام پرورش یافتن نیروهای انتظامی در مکتب اباعبد الله است
گروه استان ها_ اصفهان _ امام جمعه موقت تهران، از ذاکران اهل بیت (ع) به عنوان بلند گوی امام حسین (ع) یاد کرد و گفت: این افراد به ما یاد می دهند که چگونه شمر ، یزید، عمر سعد و اشعث نفوذی زمان خود را بشناسیم و با آنها مقابله کنیم.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، آیت الله «کاظم صدیقی» در آئین دومین ساگرد درگذشت استاد «حاج مرتضی اشتری اصفهانی» پیرغلام اباعبد الله و رئیس هیئت های مذهبی استان گفت: انسان های سعادتمند کسانی هستند که در انتخاب شغل دقت می کنند تا خدا از آنها راضی باشد.

وی در ادامه به ویژگی های شخصیت استاد حاج مرتضی اشتری اشاره کرد و گفت: این پیرغلام امام حسین (ع) علاوه بر شاعری ، ذاکری و مداحی اهل بیت (ع) شغل مقدس ساختن منبر را برای خود برگزیده بود.

آیت الله صدیقی منبر را وسیله ای بسیار ارزشمند در دین اسلام توصیف کرد و اظهار داشت: منبر وسیله ای است که چراغ دل مردم را روشن می کند، دل را مستمع برای امام حسین (ع) قرار می دهد و انسان با آن اهل توبه شده و عاقبت به خیر می شوند.

وی با بیان اینکه در طوفان های سخت دنیای امروز نیاز به کشتی داریم که ما را به ساحل نجات هدایت کند گفت: ذاکران اهل بیت (ع) ماننداستاد مرتضی اشتری چنین ویژگی را دارا هستند.

امام جمعه موقت تهران، از ذاکران اهل بیت (ع) به عنوان بلند گوی امام حسین (ع) یاد کرد و اظهار داشت: این افراد به ما یاد می دهند که چگونه شمر ، یزید، عمر سعد و اشعث نفوذی زمان خود را بشناسیم و با آنها مقابله کنیم.

وی با بیان اینکه انقلابی بودن ملاک نیست بلکه انقلابی ماندن ملاک است گفت: بسیاری از کسانی که با امام حسین (ع) جنگیدند کسانی بودند که از بهترین یاران حضرت علی (ع) بودند و جنگ صفین نیز زخم ها برداشتند اما به خاطر حب دنیا نتوانستند بر سر اعتقادات خود بمانند و از امام زمان خود جدا شدند.

آیت الله صدیقی، بزرگترین امتحان و آزمون خداوند از انسان را اطاعت از ولایت ذکر کرد و گفت: کسانی که ولایت را قبول کردند و در این مسیر باقی ماندند سعادتمندند و کسانی که از ولایت جدا شدند، در مسیر شیطان قدم گذاشتند.

آیت اله صدیقی ویژگی دیگر استاد اشتری اصفهانی را تربیت فرزندانی صالح و ولایتی برای نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز افتخار می کنیم که سردار اشتری ، فرزند چنین پدری که هم ذاکر ، هم شاعر ، مداح و هم پهلوان و مورد تایید شخص نائب برحق امام زمان (عج) بوده و امنیت کشور اسلامی ما به دست وی سپرده شده است.

وی هیئتی بودن نیروی انتظامی را افتخار نظام اسلامی دانست و افزود: امروز نیروهای انتظامی بزرگ شده هیئت های مذهبی هستند و این امنیت و آرامشی که در کشور حاکم است را از وجود چنین افرادی داریم.

امام جمعه موقت تهران، خطاب به نیروهای انتظامی گفت: از همه نیروهایی که با مردم سر و کار دارند می خواهم که همچون فرمانده خود، مردم دار، دین دار و ولایت مدار و مکتبی و با این کار خود زینت نظام باشند. /


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون