نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/6/28      14:21:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:453


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
کاهش تلفات حوادث رانندگی مهم ترین وظیفه پلیس راه و راهور
گروه استان ها- آذربایجان شرقی - فرمانده انتظامي استان در نشست فصلی روسای پلیس راهور و فرماندهان پاسگاه های پلیس راه استان، کاهش تلفات حوادث رانندگی را مهمترین وظیفه پلیس دانست و گفت:با تشکیل قرارگاه پیشگیری از تصادفات در آذربایجان شرقی، باید کاهش تلفات حوادث رانندگی تحقق یابد.

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبری پليس، سردار "محسن حسن خانی" در نشست فصلی روسا و فرماندهان پلیس راهور و پلیس راه استان، اظهار داشت: در کنار سایر نهادهای متولی در حوزه ترافیک و راه، باید قرارگاه پیشگیری از تصادفات در محورهای مواصلاتی استان تشکیل و در اسرع وقت اجرایی و عملیاتی شود.

وی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه علوم انتظامی ناجا، افزود: یکی از تذکرات ایشان در مراسم فوق به تعداد تلفات و کشته های حوادث رانندگی بود که پلیس باید با تلاش مضاعف و کار جهادی در راستای تحقق بخشیدن به منویات فرمانده کل قوا، کمر همت بسته و با تمام توان اقدام نماید.

این مقام ارشد انتظامی استان تعداد تلفات حوادث رانندگی در استان در طول 6 ماه را 321 نفر اعلام و اظهار داشت: هرچند نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش تلفات مواجه هستیم اما باید با سهم خواهی و مطالبه از سازمان های دخیل در امر حوزه راه سازی و جاده، با شناسایی نقاط حادثه خیز و اصلاح جاده ها تلفات جاده ای را به حداقل ممکن برسانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سه عامل راننده، راه و خودرو در وقوع تصادف و سانحه رانندگی موثر است، خاطر نشان کرد: بیشترین و تاثیرگذار ترین علت در وقوع یک حادثه رانندگی برابر نظر کارشناسان، راننده بوده و پلیس باید با رفتارهای پرخطر و تخلفات رانندگی که باعث به خطر افتادن جان سایر رانندگان و حتی عابران پیاده می شود برخورد شدید و قانونی داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان در پایان تاکید کرد: برای کاهش تلفات حوادث رانندگی باید جهادی عمل کرد و در این راستا همکاری و تعامل سازمان های ذیربط و حتی خودروسازان که می توانند با افزایش ایمنی خودروها در کاهش تلفات نقش داشته باشند، لازم و ضروری می باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون