نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/6/30      11:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:392


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
دیدار فرماندهان ارشد نیروهای مسلح با نماینده ولی فقیه در بوشهر
گروه استان ها - بوشهر - در آستانه هفته گرامیداشت دفاع مقدس، فرماندهان ارشد نیروهای مسلح استان بوشهر با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس،" آیت الله صفایی بوشهری" در این نشست ضمن گرامیداشت این هفته و شهدای هشت سال دفاع مقدس و تشکر صمیمانه از نیروهای مسلح و بسیج مستقر در استان به جهت زحمات و تلاش ها، اظهار داشت: بی تردید در تاریخ بشریت هر نظامی که دارای نیروی مسلح مقتدر بوده است آن نظام و کشور دارای قدرت بالای استقرار، استقلال و شاخصه های توسعه و پیشرفت بوده است.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح مایه اقتدار، استقلال و زمینه ساز توسعه و پیشرفت یک نظام هستند، تصریح کرد: نیروهای مسلح، ستونی محکم در مقابل تمامی تهاجمات سخت بیگانگان و در عرصه مرزداری و مرزبانی و ایجاد امنیت داخلی، پایه اصلی یک نظام هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر افزود: انقلاب اسلامی ایران، حفظِ استقلال و پیشرفت و توسعه اسلامی دانش بنیان خود را مدیون نیروهای مسلح و تمامی دستگاه های امنیتی می داند و اوج این حضور در هشت سال دفاع مقدس است.

آیت الله صفایی بوشهری گفت: نیروهای مسلح هر نظام، گذشته از اینکه مایه استقلال و حفظ حریم جغرافیای یک کشور هستند، مایه آرامش، آسایش، امید، نشاط و اطمینان خاطر مردم یک کشور نیز به شمار می روند.

وی با بیان اینکه تقویت و حمایت از نیروهای مسلح یک ضرورت و واجب شرعی و یک قاعده بر اساس عقلانیت نظامی است، افزود: کسانی که در اندیشه ضعیف کردن نیرو های مسلح بودند، دچار یک ساده انگاری نظامی و یک فکر به دور از عقلانیت نظامی هستند.

آیت الله صفایی بوشهری تأکید کرد: باید در عرصه تولید منابع انسانی و توسعه زیرساخت ها و ساخت تجهیزات و سیستم های نوین نیروهای مسلح به خودکفایی و مرجعیت برسیم و چنان مقتدر شویم که در همه عرصه ها به عنوان یک کشور بزرگ فراتر از دیگر کشورها معرفی شویم.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نباید به جهان استکبار اعتماد کنیم، گفت: جهان استکبار به دنبال چپاول ثروت ها و تسلط بر مراکز قدرت هاست و برای این کار، برنامه ریزی های مختلف از جمله تهاجم سخت و نرم دارد.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به تهدیدات رئیس جمهور آمریکا در صحن عمومی سازمان ملل، ترامپ را شخصی ضعیف، کوته فکر و بسیار منحرف دانست و افزود: تهدید ترامپ در صحن عمومی سازمان ملل با هیچ قاعده دیپلماسی سازگار نیست.

ایشان ادامه داد: سازمان مللی که باید سازمان حمایت از مردم و صلح باشد به سازمان دولت های استعمارگر تبدیل شده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون