نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/17      13:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:1310


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
مشق زندگي در قصه سرنوشت دختر جوان و مادرش !

اعتياد پدرم آتش به جان زندگي مان انداخته بود. او و مادرم هر روز دعوا و مرافعه داشتند. مادرم مجبور بود سركار برود تا خرجي خانه و هزينه هاي مواد مخدر پدرم را جور كند. يكي دوبار پدرم را در كمپ ترك اعتياد بستري كرد ولي فايده اي نداشت. مادرم تقاضاي طلاق داد و پدرم مي گفت: هر موقع پشت سرت را ديدي، طلاق را ديدي.

شكايت مادرم به نتيجه رسيد و به خاطر اعتياد پدرم، توانست با حمايت قانون حكم طلاق را بگيرد. به خانه پدربزرگم رفتيم و مادرم همچنان سركار مي رفت. پدرم چندبار برايمان مزاحمت ايجاد كرد. مي خواست مادرم را به خانه برگرداند. دايي ام، كه مي ترسيد بار زندگي ما به گردنش بيفتد، اصرار مي كرد مادرم و پدرم آشتي كنند ولي مادرم كوتاه نيامد.

بعد از مدت كوتاهي كم لطفي هاي دايي و همسرش شروع شد. زن دايي ام مي خواست براي مادرم حرف در بياورد تا مجبور شويم به خانه پدرم برگرديم. با آن اوضاع و احوال، در وضعيت روحي بسيار بدي بوديم.

مادرم از دايي ام و همسرش انتظار چنين حرف هايي را نداشت. خانه اي اجاره كرديم و مستقل شديم. درآمد ناچيز مادرم كفاف هزينه هاي زندگي و كرايه خانه را نمي داد.

خيلي از شب ها لقمه اي نان خشك مي خورديم و مي خوابيديم. صورتمان را باسيلي سرخ نگه داشته بوديم. مادرم در برابر اين مشكلات مثل كوه ايستاد و توكلش را هيچ گاه از دست نداد.

خدا خيرش بدهد خاله ام و شوهرش را كه دست مارا گرفتند. با كمك هاي آن ها توانستيم روي پاي خودمان بايستيم و نااميد نشويم. سال ها به سرعت گذشت و من در دانشگاه مشغول درس خواندن شدم.

 بعد از گذشت چند وقت  که اوضاع روحی ام کمی بهتر شده بود برایم خواستگار آمد، من هم که نمیخواستم  دچار سرنوشتی چون سرنوشت پدر و مادرم شوم  به مركز مشاوره پليس آمدیم. مي خواهم با مشاوره قبل از ازدواج تصميمي درست و منطقي براي آينده ام بگيرم.

گفتگو با كارشناس:

دكتر "سيد مجيد موسوي راد"  مشاور خانواده و مدرس مهارت هاي زندگي معتقد است: اين ماجرا يك نمونه بسيار كامل ، صريح و روشن از مفهومي به نام (( تاب آوري )) است .

وي افزود: زندگي پر از سختي و مشكلات ، اما با صبوري ، تفكر صحيح ، برنامه ريزي و استقامت به نتيجه اي مطلوب و ارزشمند كه همانا رشد شخصي اين دختر جوان ، پاك بودن ، تحصيل در دانشگاه و تصميم به طي كردن يك فرآيند منطقي در ازدواج مي باشد .

رئيس مركز مشاوره آرامش پليس خراسان رضوي گفت: دور نماي اوليه اين زندگي بسيار سخت و طاقت فرسا بوده اما مي بينيم كه چگونه با اتخاذ تفكرات و رفتارهاي صحيح در كنار فشارهاي متعدد به نتيجه اي مطلوب رسیده است.

تصميم دخترجوان براي مشاوره قبل از ازدواج تصميمي صحيح و مبتني بر عقلانيت است كه به راحتي قابل پي گيري و نتيجه گيري است .

اين گونه اتفاق ها و ماجراها ، نمادهاي آموزشي براي همه افراد و در همه سطوح و بالاخص نوجوانان و جوانان و نيز والدين است كه هر كدام قابل آموزش به صورت مجزا براي هر رده سني است.

دكتر موسوي راد درپايان تاكيد كرد : شهروندان بايد بدانند مي شود در شرايط سخت و با وجود ناملايمات و مشكلات پي در پي باز هم زندگي خوب و آبرومندانه و‌آينده نگرانه اي داشت ، جامعه ما اكنون نيازمند اين چنين تفكرات و انديشه هايي توسط جوانان است.

وي گفت: اين داستان را به عنوان يك مشق زندگي بايد چندين بار خواند، به ذهن سپرد وبراي خود الگو كرد.

غلامرضا تديني راد - خبرنگار پايگاه خبري پليس خراسان رضوي


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون