نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/17      16:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:352


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
دستگیری 2 مرد در ارتباط با هک کردن بانکی در تایوان

گروه بین الملل- پلیس "سریلانکا" دو مرد را به جرم همکاری با مجرمان بین‌المللی برای هک کردن بانکی در "تایوان" دستگیر کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "فرانسه"، این مجرمان از طریق هک کردن بانکی در تایوان میلیون‌ها دلار را به سرقت برده بودند و این دو نفر نیز  بعد از تلاش برای برداشت مبلغ زیادی پول بازداشت شدند. این پول از به حساب آنها در بانکی در سریلانکا واریز شده بود. پلیس سریلانکا در حال همکاری با پلیس تایوان بود تا بتواند ردی از این هکر‌ها پیدا کند. گفته می‌شود این بانک توسط یک ویروس رایانه ای هک شده است اما اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نشده.

یک مقام مسئول در این باره گفت: به دنبال مبلغی در حدود 1.3 میلیون دلار هستیم که به سه حساب مجزا در سریلانکا واریز شده است.در حال حاضر دو نفر را بازداشت کرده‌ایم و به دنبال یک نفر دیگر نیز هستیم.

پلیس صحبتی از نام بانک هک شده و یا مبلغ سرقت شده نکرد اما به گفته یکی از رسانه‌های سریلانکا، ده‌ها میلیون دلار به سرقت رفته است.

پلیس سریلانکا در فوریه سال گذشته نیز سرقتی مشابه را کشف کرد که در آن هکرها با نفوذ به سیستم بانک مرکزی بنگلادش، مبلغ 20 میلیون دلار را به حساب زنی در سریلانکا انتقال داده بودند. تمام پول‌های سرقت شده این پرونده بازگردانده شد و پرونده آن هنوز در دادگاه در جریان است.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون