نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/17      18:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:257


نسخه چاپی
سال گذشته مردم ۲۴ میلیون بار به کلانتری‌ها مراجعه کردند/ نوسازی تجهیزات و امکانات کلانتری ها به جد دنبال می شود
گروه ناجا ـ رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: سال گذشته 24 میلیون بار مردم به کلانتری و پاسگاه‌ها مراجعه کردند و درخواست خدمات انتظامی داشتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار" محمد شرفی"  در آیین  رونمایی از طرح و سامانه های فناورانه شورای عالی تحول کلانتری و پاسگاه ها اظهار کرد: شورای عالی تحول در کلانتری و پاسگاه به عنوان عالی ترین شورای سیاست گذاری با 9 کمیته راه اندازی شد که یکی از این کمیته ها؛ کمیته  "فناوری" است. تحول در کلانتری ها در حوزه  فناوری و تکنولوژی در دستور کار  این کمیته قرار گرفته و برای تحول در این زمینه برنامه ریزی انجام شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: در گذشته  خدمات در کلانتری بیشتر متکی به شیوه  "سنتی"  بود،  در حالی که  60 درصد تجهیزات در حوزه فناوری در کلانتری و پاسگاه ها  دچار استهلاک شده بودند، بنابر این موضوع  نوسازی تجهیزات کلانتری ها در دستور کار قرار گرفت.

وی به قرارگیری "دوربین در البسه پلیس" اشاره کرد و افزود: دوربین الصاقی به البسه ؛  امکان نظارت بر عملکرد ماموران و امکان مستند سازی از روند ماموریت را ایجاد می کند.  ارجاع مستندات از  برخی عملیات و ماموریت ها  به مراجع قضائی و نظارتی ( در صورت نیاز ) از  دیگر کارکردهای این فناوری جدید است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به راه اندازی سامانه جامع پیامکی،  بیان کرد: سال گذشته مردم  24 میلیون بار به کلانتری و پاسگاه ها مراجعه کردند، اما امسال به میزان  6 میلیون از تعداد مراجعات مردمی به کلانتری ها  را از طریق این سامانه کاهش داده ایم،  امسال  هر فردی با کلانتری و یا  مراکز انتظامی  تماس  می گرفت  ویا برای اولین بار مراجعه می کرد، خواسته وی در سامانه ثبت و مراحل و روند پیگیری پرونده به صورت پیامکی به  شخص ارسال می شد و این مهم  در کاهش  میزان تردد شهروندان به مراکز انتظامی موثر واقع شد.

سردار شرفی  با اشاره به راه اندازی سامانه بایگانی اسناد تصریح کرد: سامانه بایگانی اسناد از دیگر سامانه های رونمایی شده امروز است که پیش از این "سنتی"  بود، این سامانه برای افزایش اشراف اطلاعات، سهولت در روند رسیدگی به پرونده ها و ... رونمایی شد.

وی افزود: سامانه تحلیل جرایم نیز به راحتی اطلاعات مربوط  به جرایم اعم  از زمان، مکان و ... را به کاربران انتظامی اعلام می کند.  

 این مقام ارشد انتظامی با اشاره به کارکرد سامانه هوشمند گشت های انتظامی عنوان کرد:  توسط این سامانه براساس داده ها،  می توانیم روند ماموریت خودروی گشتی و ماموران را رصد کنیم.

سردار شرفی در پایان از فعال شدن ایستگاه های سیار  پلیس خبر داد و گفت : این اقدام سرعت عمل پلیس را بالا  می برد،  به طوری که از این طریق می توانیم  با متحرک های جرم حرکت کنیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون