نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/18      9:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:298


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
سوء استفاده جنسی از 30 هزار کودک در انگلیس

گروه بین الملل- در چهار سال گذشته، بیش از 30 هزار مورد سوءاستفاده جنسی کودکان از یکدیگر در سراسر انگلیس گزارش شده، اما درباره 74 درصد از موارد گزارش شده به پلیس، هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" به نقل از پلیس این کشور فاش کرد، در چهار سال گذشته، بیش از 30 هزار مورد سوءاستفاده جنسی کودکان از یکدیگر در سراسر انگلیس گزارش شده، اما درباره 74 درصد از موارد گزارش شده به پلیس، هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

ایندیپندنت به نقل از برنامه‌ "پانوراما" در شبکه "بی بی سی" نوشت: جرایم جنسی مرتکب‌شده از سوی کودکان 10 ساله و کوچکتر در انگلیس از سال 2013 تا 2017 بیش از دو برابر شده است. در ضمن، از 30 هزار مورد سوءاستفاده جنسی کودکان از یکدیگر که به نیروهای پلیس گزارش شده، دو هزار و 625 مورد در محوطه مدارس انگلیس انجام شده است.

شایان ذکر است که بسیاری از کودکان، از روی خجالت و شرمساری، اذیت و آزارهای جنسی را که به آنها وارد می شود، به اولیاء مدارس، پلیس یا حتی والدینِ خود گزارش نمی‌دهند. از این رو، احتمالاً آمار واقعی این نوع جرایم جنسی که بخشی از آنها را "تجاوزهای جنسی" تشکیل می‌دهد، بالاتر از تعداد مواردی است که تاکنون به پلیس این کشور گزارش شده است. به عنوان مثال، از دو هزار و 625 مورد آزار جنسی که در محوطه مدارس رخ داده است، 225 مورد "تجاوز جنسی" به کودکان از سوی افراد زیر 18 ساله (که در قوانین کشورهای غربی، غیر بزرگسال (یعنی کودک) به‌حساب می‌آیند)  علیه سایر کودکان صورت گرفته است.

تعداد موارد آزارهای جنسی کودکان علیه سایر کودکان در انگلیس در سال 2013 میلادی، چهار هزار و 603 مورد بوده و این رقم در سال 2017 میلادی به هفت هزار و 866 مورد افزایش یافته که حاکی از افزایش 71 درصدی جرایم جنسی کودکان علیه کودکان در انگلیس طی چهار سال گذشته است.

برنامه پانورامای شبکه بی بی سی همچنین، با توجه به مدارکی که به دست آورده است، فاش کرد، از تمامی موارد جرایم جنسی کودکان علیه سایر کودکان در انگلیس که از اول آوریل 2013 تا 31 مه 2017 به کلانتری‌های 36 منطقه مختلف تحت کنترل نیروهای پلیس انگلیس گزارش شده است، به تقریباً سه چهارم (74 درصد) از این موارد هیچگونه رسیدگی خاصی نشده و پلیس انگلیس در خصوص آن موارد هیچ اقدامی نکرده است.

به گفته واحد مرکزی خبر، گزارش‌ها حاکی از آن است که در برخی از موارد، مسئولان مدارس انگلیس، بعضی از دانش آموزان هشت ساله یا حتی پنج ساله را به علت رفتار ناشایست (تخلفات) جنسی، از مدارس خود اخراج کرده‌اند.

یکی از کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته بود در این باره گفت: معمولاً، در بین کودکانی که مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند، هیچ صحبتی از گزارش دادن این موارد به پلیس یا به والدین‌شان به‌میان نمی‌آید، بلکه آنان صرفاً تلاش می‌کنند از آن فردی که آنها را مورد آزار جنسی قرار داده است، فاصله بگیرند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون