نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/19      13:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:178


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
دختر جوان در لاك تنهايي !
گروه اجتماعی -تصمیم گیری منطقی برای انتخاب همسر ، موضوعی است که باید دختران و پسران جوان و خانواده های آنها به آن توجه کنند.

جنگ و جدل پدر و مادرم تمامي نداشت. هر موقع دعوايشان مي شد، به اتاقم مي رفتم با خودم خلوت می کردم . يك روز با دختر عمويم درد و دلم را باز کردم، البته او از مشكلات خانه ما مطلع بود و هميشه مسخره ام مي كرد و مي گفت خيلي ساده اي كه خودت را درگير اين مشكلات پدر و مادرت مي كني.

دختر عمويم با پسري در ارتباط بود، يك شب كه خانه عمويم رفته بودم پيامك هاي عاشقانه اين پسر را نشانم داد، مدتي گذشت. بيشتر به خانه عمويم مي رفتم و مادرم خيالش راحت بود كه خانه آن ها هستم.

از طريق پسر مورد علاقه دختر عمويم با پسري آشنا شدم.  من هم مثل دخترعمويم براي خودم سرگرمي كثيفي از طريق گوشي تلفن همراه درست كرده بودم.

يك روز  با دخترعمويم به جشن تولدي رفتیم،.دوست پسر او و پسر مورد علاقه من هم آنجا بودند. براي اولين بار اين پسر را مي ديدم. دختر عمويم مي گفت پسر پولداري است و اگر خودت را در دلش جا بدهي، ازدواج موفقي خواهي داشت.

با شنيدن اين حرف ها خام شدم و مي خواستم كاري كنم كه به روياهاي كذايي ام برسم. براي همين، وقتي سيگار تعارفم كرد، كم نياوردم و يك نخ دود كردم.

ديدارهاي ما بيشتر شد و نتيجه اش به اعتياد ختم شد. پدر و مادرم فهميدند چه بلايي سرم آمده است. از ترس فرار كردم و به خانه زني رفتم كه چند بار از او مواد خريده بودم. پدر و مادرم موضوع را به پليس اعلام كردند و ماموران كلانتري رد مرا زدند و دستگير شدم.

هيچ وقت فكر نمي كردم به همين سادگي سرنوشتم را با دست خودم به تباهي بكشانم. البته وضعيت دختر عمويم نيز تعريفي ندارد اگر چه او فقط به سيگار اعتياد دارد و مثل من معتاد نشده است.

 هرکسی لایق دوستی و رفاقت نیست

دكتر "حميد نجات " استاد دانشگاه و مدرس مهارت هاي زندگي در اين باره معتقد است: تصميم گيري منطقي براي انتخاب همسر و شريك يك عمر زندگي ، موضوعي است كه بايد دختران و پسران جوان و خانواده هاي آنها به آْن توجه كنند و بتوانند بر اساس فكر و منطق جلو رفته و با شناخت كامل و مشورت رهاي لازم ، تصميم بگيرند.

وي افزود: در مساله شناخت براي ازدواج به دو نكته بايد توجه داشته باشيم . نكته نخست شناخت از خود ،يعني شناخت از روحيات ، انتظارات ، اهداف و انگيزه ها در زندگي مشترك ونكته ديگر شناخت از طرف مقابل، و ويژگي هاي او است.

دكتر نجات اظهار داشت: اين كه چگونه طرف مقابل را بشناسيد نكته مهمي به شمار مي رود كه خود نيازمند مطالعه ، مشورت و تحقيق است.

درباره ازدواج خوب است بدانيم مشورت كردن با افراد آگاه و كساني كه تجربه و علم در اين زمينه دارند ضروري است.

مشاوره قبل از ازدواج نكته اي اساسي و بسيار مهم در انتخاب همسر است و متاسفانه هنوز هم در مورد آن سهل انگاري مي شود.

توجه به همين چند نكته ساده را يادآور شديم و حالا از شما مي پرسيم آيا اين دختر خانم جوان انتخاب درست و رفتار صحيحي براي كسي كه قرار بود مرد روياها و شريك سرنوشتش باشد، داشت؟

اگر در اين باره با خانواده اش مشورت مي كرد و پدر و مادرش را در جريان قرار مي داد به چنين مشكلاتي دچار نمي شد .

كسي كه ادعا مي كند قصد ازدواج دارد چرا بايد مخفي كاري كند و فقط وعده بدهد؟ . دختر جوان اگر  كمي به  اين رابطه فكر مي كرد دچار چنين مشكلاتي نمي شد.

نكته مهم ديگر موضوع توجه خانواده به آرام ساختن كانون خانه و احساس آیامش و امنيت در آن است.

پدر و مادري كه مهارت هاي حل مساله را نمي دانند و مدام با هم درگير مي شوند بايد بدانند كه فرزندان آنها در اين كارگاه مي خواهند ساخته و تربيت شوند،چگونه ممكن است در يك كانون پر آسيب ، فردي آرام و منطقي بار بيايد و دچار مشكل نشود؟

و نكته پاياني ، انتخاب دوست و همنشين است كه در اين رابطه نيز دختر خانم جوان اشتباه كردو دچار مشكل شد، چرا كه هركسي لايق دوستي و رفاقت نيست./

غلامرضا تديني راد – خبرنگار پايگاه خبري پليس خراسان رضوي


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون