نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/20      12:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:196


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
4 دلیل شایع چاق‌شدن در محل کار
گروه اجتماعی-بسیاری از مردم پشت‌میزنشین با مشکل افزایش وزن مواجه هستند.در این مقاله به چهار دلیل رایج این اتفاق می پردازیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از هفته نامه امین جامعه، چند ساعت نشستن پشت‌میز می‌تواند اثرات فیزیکی بدی روی بدن شما داشته باشد.

1- تولد همکار، کوکی‌های خانگی و کیک مخصوص مادربزرگ، دلایل اصلی اضافه‌وزن شما در محل کار است. حتی ممکن است متوجه نباشید که برش‌های کوچک کیک در بشقاب شما تبدیل به چربی اضافی در کمرتان می‌شود. هنگامی‌که یک غذای خوشمزه به شما نشان داده می‌شود، بیشتر غذا می‌خورید. یاد بگیرید زمانی‌که همکاران به شما یک میان‌وعده می‌دهند، مؤدبانه بگویید: «نه»

2- غذا خوردن شما در محل کار آگاهانه نیست. فهرستی از همه غذاهایی که برای یک هفته می‌خورید، تهیه کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا زمانی‌که برنامه رژیم غذایی خود را قطع می‌کنید، راهکارهای آن را ادامه دهید و دچار وسوسه و اضافه‌وزن نشوید. شما همچنین می‌توانید از وعده‌های سالم غذایی برای جلوگیری از پرخوری استفاده کنید.

3- روشنایی و درجه حرارت اتاق بر اشتهای شما تأثیر می‌گذارد. محققان دریافتند که اتاق‌های کم‌نور باعث افزایش اشتها شده که به‌مرور باعث اضافه وزن می‌شود. تمایل شما برای غذا خوردن در اتاق تاریک و کم‌نور بیشتر از زمانی است که در یک اتاق روشن و پرنور قرار دارید. در مورد درجه حرارت اتاق نیز همین قانون صدق می‌کند. خارج‌رفتن از محیط کار و دریافت هوای تازه و پیاده‌روی سریع در یک روز آفتابی، می‌تواند کار مثبت و مناسبی برای بدن و روح شما انجام دهد.

4- کارکردن بعد از ساعت کاری، دلیل دیگری است که می‌تواند بر اضافه‌وزن فرد تأثیر بگذارد. عدم وجود وقت آزاد به این معنی است که شما ترجیح می‌دهید ورزش را ترک کنید. کمبود خواب و اختلالات خواب در هورمون‌هایی که اشتهای شما را تنظیم می‌کنند، تأثیر گذاشته و باعث افزایش آن و ایجاد گرسنگی می‌شود. همیشه درحال حرکت باشید! هنگامی‌که وقت لازم برای ورزش نداشته باشید، سعی کنید بیشتر از پله‌ها استفاده کنید و به‌جای سوارشدن در اتوبوس، پیاده‌روی طولانی انجام دهید.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون