نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/20      12:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:382


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
ایجاد نشاط و افزایش امید به زندگی از رویکردهای مهم پلیس جامعه محور
گروه استان ها- مازندران- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان باتشریح فعالیت های مرکز مشاوره در هفته ناجا گفت: ایجاد نشاط و افزایش امید با تغییر در نگاه به زندگی از رویکردهای مهم پلیس جامعه محور است .
 
 

سرهنگ"علیرضا باقری"در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به این که پيشگيري از جرم به عنوان يكي از ابزارهاي مؤثر برای ارتقاء امنیت اجتماعی است ،گفت: رویکرد پلیس به پلیس اجتماعی و جامعه محور از مهمترین نگرش های پلیس در سال های اخیر است که همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران، افزود: پیشگیری از آسیب های اجتماعی،ارتقاء بهداشت روانی آحاد جامعه از طریق ایجاد انگیزش های فردی ، ایجاد نشاط و افزایش امید با تغییر در نگاه به زندگی از رویکردهای مهم پلیس جامعه محور به شمار می روند .

سرهنگ باقری تصریح کرد: در این راستا انتخاب و اجرای رویکرد فرهنگی و آموزشی با استفاده از شیوه های نوین کاهش آسیب های اجتماعی، آموزش و ارائه خدمات مشاوره ای فعال در مراکز آموزشی، کانون های فرهنگی و مساجد می تواند نقشی بی بدیل در پیشگیری های اجتماعی داشته باشد.

وی افزود: به همین منظور مرکز مشاوره آرامش با هدف سهیم کردن مردم به ویژه خانواده ها در ایجاد امنیت برای کاهش آسیب های اجتماعی،ارتقاء سطح بهداشت روانی آحاد جامعه و درمان علل آسیب های فردی و اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده است .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران ،هفته ناجا را فرصتی برای جلب مشارکت های مردمی در ارتقاء فرهنگ خودکنترلی در آحاد جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: در این فرصت به دست آمده مرکز مشاوره با ارائه خدمات مشاوره ای مضاعف در این ارتباط اقدام موثری را به مرحله اجرا درآورد.

وی با اشاره به همکاری و مشارکت سازمان بهزیستی ، آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با مرکز مشاوره تصریح کرد: ارائه خدمات مشاوره ای انتظامی ، حقوقی و خانواده در مراکز تجمع نظیر مصلاهای نماز جمعه ، توزیع بسته های فرهنگی و آموزشی با موضوعات بهداشت روانی و مهارت های زندگی ، برگزاری برنامه های نمایشی و تئاتر خیابانی در سطح شهرستان ها با موضوع آسیب های اجتماعی از جمله مواردی است که به آن پرداخته شد .

معاون اجتماعی مازندران طراحی و چاپ سه عنوان کتابچه آموزشی و توزیع آن در سطح جامعه هدف به تعداد سه هزار جلد را از دیگر اقدامات این مرکز عنوان کرد و گفت: برگزاری سه جلسه مشاوره گروهی با حضور جوانان در مرکز مشاوره توسط کارشناسان مرکز با موضوع شناخت ویژگی های فردی در زندگی ، شیوه های دوست یابی در دوران جوانی و مهارت های ارتباط موثر در زندگی برای 60 نفر از دیگر موضوعاتی است که در هفته ناجا به آن پرداخته شد .

سرهنگ باقری حضور کارشناسان مرکز مشاوره آرامش و مددکاران اجتماعی کلانتری های استان به صورت روزانه در طول هفته ناجا با مشارکت آموزش و پرورش استان در سطح مدارس به منظور آموزش چهره به چهره برای دانش آموزان به تعداد 85 مدرسه و مراکز آموزشی را از جمله برنامه های مشارکتی این مرکز عنوان کرد و گفت: بیش از دو هزار و 465نفر از این خدمات بهره مند شده اند .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در خاتمه با اشاره به ارائه خدمات مضاعف مشاوره ای به مراجعان در مرکز مشاوره آرامش توسط کارشناسان در طول هفته ناجا در دو نوبت صبح و عصر ، ابراز امیدواری کرد: با ادامه تعامل و همکاری های سازمان ها و نهادهای مرتبط می توان به اهداف و ماموریت های نیروی انتظامی در بحث پیشگیری از جرم دست پیدا کرد .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون