نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/20      13:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:259


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
بهرمندی از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه برای تحقق شعار جامعه محوری پلیس
گروه استان ها- سیستان و بلوچستان- معاون هماهنگ کننده انتظامی استان گفت: پلیس با بهره مندی از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه و دانشجویان می تواند شعار جامعه محوری و دانش بنیانی خود را در ماموریت ها به خوبی اجرایی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "غلامرضا جعفری" در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید با تشریح شعار هفته ناجا،" پلیس برای امنیت ، امنیت برای همه" بیان داشت: هفته ناجا اوج تعامل و همکاری نیروی انتظامی با سایر اقشار مختلف جامعه خصوصا دانشگاه است و می خواهیم با استفاده از این فرصت سهم هر یک از دستگاه ها و نهادهای اجتماعی را مشخص و از نظرات و پیشنهادات آن ها در برقراری نظم و امنیت جامعه استفاده کنیم .

سرهنگ جعفری در ادامه سخنان خود گفت: تغییرات اجتماعی در تمامی دنیا و به تبع آن در کشور ما به خاطر مسائل مختلف از جمله توسعه ارتباطات و وسایل ارتباط جمعی از قبیل ماهواره، اینترنت و شبکه های اجتماعی طی چند دهه گذشته بیشتر دیده می شود.

معاون هماهنگ کننده انتظامی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به اینکه در دنیای امروز با این همه پیشرفت، پلیس همانند سایر دستگاه ها خود را با شرایط امروزی هماهنگ و سعی کرده است از ظرفیت توان علمی کارکنان خود و سایر نهادهای دانش بنیان در مقابله با آسیب های اجتماعی نو ظهور و کشف جرایم استفاده کند.

وی با بیان اینکه برقراری نظم و انضباط اجتماعی یک محصول مشارکتی است، اظهار داشت: امروز پلیس با حضور فعال در فضای فرهنگی و آموزشی دانشگاه و همکاری با نخبگان و اساتید توانسته است ماموریت های خود را اثربخش و کارآمدتر کند و تاثیر مثبتی بر امنیت حاکم بر جامعه داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ما باید شور و نشاط را در بین دانشجویان فعال و آن ها را به سمت و سوی علم آموزی به صورت حرفه ای و عمل گرا هدایت کنیم تا بتوانیم از اثرات منفی که توسط شبکه های اجتماعی و سایر وسایل ارتباطات جمعی آن ها را تهدید می کند دور نگه داریم .

وی با تاکید بر اینکه موفقیت های کسب شده در حوزه امنیت ناشی از نزدیکی دانشگاه به پلیس است، گفت: هم اندیشی و همفکری و تعامل دوسویه و هدفمند دانشگاه و پلیس، امنیت پایدار را به مردم و خصوصا دانشجویان هدیه می دهد.

سرهنگ جعفری با اشاره به اینکه پلیس در صف نخست حیات اجتماعی مردم قرار دارد، تاکید کرد: پلیس با بهره مندی از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه می تواند شعار جامعه محوری و دانش بنیانی پلیس را در ماموریت های خود اجرایی کند .

معاون هماهنگ کننده استان در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه تعامل هدفمند پلیس با دانشگاه و دانشجویان می تواند در خدمت رسانی بهتر و ارتقا امنیت روانی جامعه موثر باشد خاطر نشان کرد: سعی خواهیم کرد با تمام تلاش و همکاری دانشگاه امنیت دانشجویان را تامین و آنها را در رسالت خود که همان علم آموزی و کمک به پیشرفت جامعه است یاری رسانیم و با انجام مشاوره های حضوری آماده ارائه خدمات انتظامی و امنیتی به این قشر عظیم جامعه هستیم .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون