نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/20      17:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:557


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
مبارزه اساسی با موادمخدر دیپلماسی قوی و عزمی ملی می طلبد
گروه استان ها-سمنان- فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه مقابله با تولید موادمخدر عزمی بین المللی می خواهد که باید با تقویت دیپلماسی و مجاب کردن سازمان های جهانی این روند به طور جدی پیگیری شود، تاکید کرد: در حوزه مصرف موادمخدر مردم می توانند نقشی اساسی ایفا کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "روح الامین قاسمی" ضمن شرکت در نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد النبی جهادیه سمنان، در جمع نمازگزاران، اظهار داشت: استقلال و اقتدار امروز ایران اسلامی مدیون خون شهیدان و ایثارگری رزمندگان و جانبازان است.

به گفته سردار قاسمی امنیت بی مثال ایران در منطقه حاصل درایت رهبری، وحدت و انسجام مردم و تلاش و مجاهدت نیروهای مسلح کشور است.

وی با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی "پلیس برای امنیت، امنیت برای همه" و نقش مردم در تامین امنیت افزود: پلیس مردم را محور اصلی و پایه اساسی فرآیند تامین و حفظ امنیت می داند.

این مسئول انتظامی در ادامه با اشاره به نقش مهم مشارکت مردم با پلیس و تاثیر آن در پیشگیری از جرایم تصریح کرد: در یک سال گذشته 280 هزار هم استانی با پلیس 110 تماس گرفتند که این یعنی مشارکت مستقیم مردم در تامین امنیت.

سردار قاسمی با بیان اینکه در هفته ناجا ما با حضور در مساجد و جماعت های مردمی از نزدیک با شهروندان دیدار می کنیم، افزود: ارتباط مستقیم مسئولان انتظامی با مردم تنها در هفته ناجا نیست و شهروندان می توانند در طول سال با تلفن 197 نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

فرمانده انتظامی استان در ادامه در پاسخ به یکی از شهروندان که موادمخدر و آسیب های آن را مهم ترین مشکل عنوان کرد، اظهار داشت: موادمخدر جرمی سازمان یافته و بین المللی است و نقش دشمن در ترویج آن در کشور ما به وضوح روشن و مشخص است.

سردار قاسمی گفت: در میدان مبارزه با موادمخدر دو ماموریت مهم وجود دارد؛ یکی مقابله با تولید موادمخدر و دیگری مبارزه با توزیع و مصرف آن.

وی افزود: مقابله با تولید موادمخدر، عزمی بین المللی می خواهد که باید با تقویت دیپلماسی و مجاب کردن سازمان های جهانی این روند به طور جدی پیگیری شود، ولی در حوزه مصرف موادمخدر مردم می توانند نقشی اساسی ایفا کنند.

قاسمی با بیان اینکه نیروی انتظامی و دستگاه قضا و سایر نهادهای مرتبط از نخستین روزهای پیروی انقلاب تاکنون با جدیتی تمام با فروشندگان و قاچاقچیان کلان و خرد موادمخدر مبارزه کردند، ولی همچنان مصرف موادمخدر و آسیب های آن در کشور مشاهده می شود، تصریح کرد: باید با ورود مستقیم مردم به میدان مبارزه با موادمخدر و درمان معتادان، تقاضای موادمخدر را در کشور به صفر برسانیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون