نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/20      17:36:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:525


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
شهردار تهران :
کنترل ناهنجاری های اجتماعی و عبور از چالش های اجتماعی از مسائل مشترک پلیس و شهرداری است
گروه استان ها – تهران بزرگ – دکتر نجفی، شهردار تهران، ظهر امروز با حضور در مراسم نشست فرماندهان انتظامی تهران بزرگ بر لزوم افزایش همکاری شهرداری و پلیس تاکید کرده و گفت: پلیس و شهرداری در بسیاری مسائل عملکرد مشترک و مرتبط دارند، که یکی از آنها کنترل ناهنجاری های اجتماعی و عبور از چالش های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر "محمد علی نجفی"، ظهر امروز در مراسم نشست با فرماندهان انتظامی تهران بزرگ، که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: نقاط مشترک و مسئولیت‌های یکسانی فی‌مابین ناجا و شهرداری تهران قرار دارد، کار ناجا و شهرداری در بسیاری از زمینه‌ها از یک جنس است و تعامل و همدلی این دو نهاد می‌تواند موجب آرامش و آسایش بیشتر شهروندان باشد، چرا که شهروندان از بسیاری از عملکردها و ماموریت‌های این دو نهاد بهره می‌برند و ارتباط نزدیکی با این دو نهاد دارند.

شهردار تهران با بیان این که ارتباط مستمر و گسترده شهرداری و نیروی انتظامی با مردم سبب شده که این دو نهاد به طور مداوم مورد قضاوت مردم قرار گیرند، گفت: این قضاوت صرفا در امور ظاهری و فیزیکی نیست، چرا که براساس نظرسنجی که انجام شده مشخص شد، مردم در کنار توجه به حمل و نقل، فضای سبز شهری و ... به مسائل مربوط به کیفیت محیط زیست و کیفیت اجتماعی زندگی توجه زیادی دارند و از شهرداری انتظار توجه زیاد به جنبه‌های کیفی زندگی خود را دارند.

دکتر نجفی افزود: تحولات دنیای رسانه‌ای و ارتباط زیاد مردم با فضاهای مجازی سبب شده که قضاوت مردم بیشتر شده است و نهادی موفق است که بتواند این تحولات را درک کرده و مطابق تحولات و مطالبات مردمی برنامه ریزی کند.

وی به مثلث شهرداری، پلیس و شهروندان اشاره کرد و گفت: اگر این مثلث به خوبی تعریف شود و هماهنگی و هم افزایی بیشتری ایجاد شود می‌توان کیفیت زندگی مردم را تغییر داد و این هماهنگی‌ها تاثیر معنادار و قابل درکی در زندگی مردم ایجاد می‌کند. همان طور که در آغاز سال تحصیلی این هماهنگی‌ها انجام شد و مردم شرایط بهتری را در وضعیت ترافیکی شاهد بودند.

شهردار تهران با بیان این که مردم سرمایه‌های اجتماعی هستند که باید آنها را تقویت کرد و با اتکاء به این سرمایه خدمات بیشتری ارائه کنیم، اظهار کرد: کاهش فاصله شهرداری و شهروندان سبب شده که مردم نسبت به تهران احساس تعلق و مسئولیت بیشتری داشته باشند و این مسئله نیز در نیروی انتظامی صدق می‌کند، چرا که اگر مردم وارد شوند پلیس می‌تواند از کمک به مردم بهره‌مند شود و امنیت را که به فرمایش مقام معظم رهبری یکی از ضروریات بشر امروز است، برقرار کنند.

نجفی گفت: امنیت بیشتر حس درونی است، چرا که بیشتر جنبه درونی دارد و احساس امنیت می‌تواند در ارتقاء امنیت موثرتر باشد و این که امنیت ابعاد مختلف دارد و به عنوان یک مقوله بیرونی نباید به آن نگریست.

وی با بیان این که شهرداری می‌تواند در گسترش امنیت موثر باشد، ادامه داد: در خصوص مباحث اجتماعی نیز شهرداری و پلیس می‌توانند همکاری نزدیکی داشته باشند که یکی از آنها مبارزه با فساد است، چرا که مبارزه با فساد هم در ریشه و هم در ظاهر مهم است و همانگونه که ریشه فساد را هدف قرار می‌دهیم باید با مظاهر فساد نیز مقابله کرد.

شهردار تهران با اشاره به این که باید برنامه‌ریزی‌هایی برای عبور از چالش‌های اجتماعی و جلوگیری از تبدیل شدن مسائل به بحران انجام دهیم، گفت: امیدواریم بتوانیم با در نظر گرفتن مسائل مختلف، کیفیت زندگی در شهر را در ابعاد مختلف هم چون بهبود ترافیک، سد معبر، دستفروشان، کودکان کار و ... انجام دهیم.

وی در پایان با تصریح براین که پلیس بخش لاینفک شهرداری است، افزود: امیدواریم با کمک یکدیگر شرایط را به گونه‌ای برسانیم که تنها دغدغه پلیس نبود مجرم باشد و در سایه تعاملات با یکدیگر خدمات موثرتری را به شهروندان ارائه کنیم و قطعا همکاری شهرداری و پلیس در آینده یک نمونه کامل از همکاری‌ها و همدلی‌ها خواهد بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون