نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/23      11:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:303


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
سوئیس؛ به مردان آزارگر دستبند الکترونیکی می بندد
گروه بین الملل- مردانی که در سوئیس به شرکای زندگی و یا همسران خود آزار فیزیکی می‌رسانند مجبور به بستن دستبندهای الکترونیکی خواهند شد تا حرکات دست آنان ضبط و ثبت شود.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه خبری "یورونیوز"؛ این طرح مقامات سوئیسی در دست بررسی است و برای اجرا شدن منتظر حکم نظام قضائی این کشور است.

در سوئیس در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۱۷ هزار و 500 نفر مورد خشونت خانگی واقع شدند. این رقم نسبت به دو سال گذشته نزدیک به ۱۳ درصد افزایش داشته است.

بر اساس آماری که "آژانس تلگراف سوئیس" منتشر کرده است سال گذشته در این کشور ۵۸ مورد اقدام به قتل زنان قربانی خشونت‌های خانگی گزارش شده است. از میان این تعداد، خشونت ها منجر به کشته شدن ۱۸ زن و یک کودک شده است.

دولت سوئیس مصمم است تا اقدامات جدیدی را برای کنترل خشونت‌های خانگی و محافظت از قربانیان به انجام رساند.

در صورت اجرایی شدن این قانون، قاضی قادر خواهد بود تا مردان آزارگر را ملزم به پوشیدن دستنبد الکترونیکی کند.

وضع قوانین جدید بدین معناست که قربانیان خشونت خانگی از پرداخت هزینه‌های حقوقی مربوط به وکیل و دادرسی معاف خواهند بود.

دادگاه‌ها موظف خواهند بود تا در صورت اطلاع از هرگونه خشونت آن را به اطلاع سرویس‌های خدمات اجتماعی برسانند تا با برقراری ارتباطات و هماهنگی میان مقامات مسئول، کنترل و نظارت بر جرایم افزایش یابد.

براساس آمارهای منتشر شده از سوی"سازمان جهانی بهداشت"، ۳۰ درصد از زنان جهان حداقل یکبار در طول عمر خود خشونت فیزیکی یا جنسی را از سوی شرکای زندگی شان تجربه می‌کند و ۳۸ درصد از موارد قتل زنان به دست شرکای زندگی شان صورت می‌گیرد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون