نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/25      13:15:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:209


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
به دنبال افزایش جریمه های رانندگی نیستیم/ شهر ایده آل کمترین جریمه و تخلف را دارد
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده نیروی انتظامی در همایش بزرگ تجلیل از نمونه های ترافیکی استان گفت: برخلاف تصور مردم پلیس به دنبال افزایش جریمه های رانندگی نیست و سخت گیری های پلیس صرفاً برای سلامتی رانندگان و آسایش خانواده های آنان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار " حسین اشتری" صبح امروز در همایش بزرگ تجلیل از نمونه های ترافیکی، راکبین و رانندگان قانونمند استان اصفهان، گفت: علاقه و عشق پلیس به این است که مردم یک امنیت کامل، نظم خوب ، آسایش و آرامش داشته باشند.

وی افزود: اصفهان، شهر تمدن،  فرهنگ ، شهیدان و شهر هنرمندان بزرگ است و در هر حوزه ای از بهترین های کشور در این استان رشد کرده اند و در دفاع مقدس بهترین فرماندهان همچون شهید خرازی ، شهید ردانی پور ، شهید میثمی ، شهید آقابابایی و ...از این استان بوده اند.

این مقام مسئول بیان داشت: همه شهدای اصفهان چه در دوران دفاع مقدس، چه شهدای نیروی انتظامی و چه شهدای مدافع حرم افراد شاخص و جهادگری بودند.

وی از شهید حججی یاد کرد و گفت : این شهید گرانقدر که به فرموده مقام معظم رهبری حجتی بود برای همه مردم ایران و جهان، شهیدی از خطه استان اصفهان بود که با رشادت و ایثارگری خود تاثیر معنوی و فرهنگی شگرفی در داخل و خارج از کشور برجای گذاشت و امروز شهید حججی صرفاً برای شهر نجف آباد و استان اصفهان نیست بلکه متعلق به همه مسلمانان و آزادی خواهان در جای جای دنیاست.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: چنین استانی با این همه عظمت و مردم انقلابی و ولایی باید در همه موضوعات پیشتاز  و در عرصه ترافیک از همه استان های کشور قانونمندتر باشد.

این مقام ارشد انتظامی کشور عنوان داشت: امروز اگر ماموران پلیس راهور در جاده ها سختگیری می کنند صرفاً برای سلامتی و امنیت خود مردم است و نیروی انتظامی به دنبال افزایش جریمه های رانندگی نیست برخلاف اینکه مردم تصور می کنند دفترچه ای در اختیار ماموران پلیس راهور قرار داده شده و آنها مجبور به جریمه کردن رانندگان هستند.

اشتری افزود: به همه ماموران نیز ابلاغ کردیم، شهری برای ما خوب و ایده آل است که در آنجا با کمترین جریمه و تخلف و کمترین حوادث رانندگی روبه رو باشیم.

وی با بیان اینکه پلیس به دنبال این نیست که موتورسیکلت مردم را توقیف کند گفت: این کار صرفاً برای سلامتی و آسایش خانواده های راکبان موتورسیکلت است و ما از بابت حوادثی که در اثر تخلف برای این قشر رخ می دهد، نگرانیم.

سردار اشتری از ترخیص موتورسیکلت ظرف یک هفته یا یک ماه خبر داد و گفت: هرکسی که موتورسیکلت آن توقیف شده به غیر از کسانی که موتورسیکلت آنها با حکم قضائی توقیف شده بعد از یک هفته می تواند با ارائه مدارک و پرداخت جریمه به پلیس مراجعه و وسیله نقلیه خود را ترخیص کند و این کار هم در گذشته به مناسبت های مختلف و از جمله هفته ناجا در کشور انجام شده است.   

سردار اشتری سختگیری ها و اعمال قانون را باعث کاهش حوادث رانندگی درسطح کشور عنوان کرد و بیان داشت: در یک دوران کشور ما 26 تا 27 هزار جان باخته درحوادث رانندگی را شاهد بود که این رقم امروز با وجود افزایش خودروها به 17 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

وی از کاهش 577 نفری کشته های حوادث رانندگی طی نیمه اول امسال در جاده های کشور خبر داد و گفت: این رقم 4 درصد نسبت به سال قبل کاهش نشان می دهد که جا دارد از تلاش رسانه های عمومی ، مربیان، کارشناسان و همه متولیان امر که در زمینه قانونمند کردن مردم تلاش کردند، تقدیر و تشکر کنم.

سردار اشتری با بیان اینکه کشته های حوادث رانندگی یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است، گفت: در گزارشی که خدمت شان ارائه کردیم ایشان عنوان کردند، حتی یک نفر کشته هم زیاد است و باید بروید به سمت اینکه کمترین کشته را در جاده های کشور داشته باشید. ایشان اخیراً در مراسم دانش آموختگی افسران نیروی انتظامی نیز براین موضوع تاکید کردند و فرمودند که همه دستگاه ها باید سهم خود را انجام دهند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه عامل انسانی بیشترین تاثیر را در وقوع تصادفات رانندگی دارد، تصریح کرد: البته از عامل جاده نیز نباید غافل شد، امروز سه هزار و 400 نقطه حادثه خیز در جاده های کشور وجود دارد که باید وزارت راه و شهرسازی نسبت به اصلاح این نقاط اهتمام بیشتری داشته و تلاش مضاعفی را انجام دهد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون