نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/25      14:7:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:462


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
کشف اشیای عتیقه 5 هزار ساله در بهشهر
گروه استان ها- مازندران- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از کشف 50 عدد کوزه سفالی با قدمت 5 هزار سال در شهرستان بهشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "علیرضا باقری" با اعلام این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر قاچاق عتیقه و آثار تاریخی در بهشهر، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، متهم به قاچاق عتیقه و آثار تاریخی شناسایی شد و با هماهنگی قضائی این فرد مورد تعقیب قرار گرفت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران، اظهار داشت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان بهشهر با شناسایی محل سکونت این فرد و با هماهنگی قضائی در اقدامی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

سرهنگ باقری گفت: ماموران در بازرسی از محل سکونت این فرد موفق شدند، 50 عدد کوزه سفالی با قدمت پنج هزار ساله را به همراه مقادیری اموال مسروقه شامل سیم و کابل برق کشف کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران، افزود: ارزش ریالی آثار تاریخی مکشوفه از سوی کارشناسان اداره میراث فرهنگی، در دست بررسی است.

 باقری با اشاره به اینکه آثار باستانی و تاریخی هر کشوری نشان دهنده فرهنگ و تاریخ آن کشور است، افزود: حفر اماکن تاریخی، قاچاق و خرید و فروش آثار تاریخی برابر قانون جرم محسوب شده و با متهمان برخورد قضائی خواهد شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون