نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/26      9:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:265


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
نیروهای آموزش دیده ناجا، کارت ضابطیت عام قضائی دریافت می کنند/ ممنوعیت مصرف قلیان در اماکن عمومی، موضوعی قانونی است
گروه ناجا – دادستان کل کشور با بیان اینکه نیروهای آموزش دیده ناجا، کارت ضابطیت عام قضائی دریافت می کنند، تأکید کرد: از این پس فقط کسانی مجاز به اقداماتی چون تحقیقات، بازجویی و ... هستند که دارای کارت ضابطیت عام قضائی باشند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین "منتظری" در حاشیه مراسم توزیع کارت های ضابطان عام قضائی سراسر کشور، درجمع خبرنگاران اظهار کرد:  از این پس، فقط کسانی مجاز به اقدامات تحقیقاتی ، بازجویی و ... هستند که دارای کارت ضابطیت عام قضائی باشند .

وی با بیان اینکه ما محدودیتی در صدور و توزیع کارت نداریم، تاکید کرد: فقط به کسانی که در سه رده فرماندهی، افسری و درجه داری هستند و آموزش های لازم قضائی و انتظامی را گذرانیده باشند،کارت ضابطیت صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش در این فرآیند از اهمیت بالایی برخوردار است، عنوان کرد: انشاءالله این اقدام در تسریع و تسهیل امور و نیز رعایت حقوق شهروندی کمک شایانی خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر ممنوعیت قلیان در اماکن عمومی، پاسخ داد: ارائه و مصرف قلیان در اماکن عمومی ممنوع است و این چیزی نیست که ما از خودمان می گوییم بلکه در قانون آمده است.

این مقام عالی قضائی همچنین در خصوص عدم تناسب و هماهنگی جرم با مجازات، تصریح کرد: جرم باید در قانون تعریف شود و هیچ دستگاهی اعم از دستگاه قضا، نیروی انتظامی و ... جرم را تعریف نمی کند؛ همچنین مجازات ها در قانون تعریف شده و نمی توانیم برخلاف قانون، مجازاتی را تعریف یا اجرائی کنیم.

دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: البته در مواردی برای مجازات "حداقل" و "حداکثرهایی" وجود دارد که قاضی براساس شرایط ممکن، حداقل یا حداکثر مجازات را در نظر می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری خاطرنشان کرد: به طور مثال "اعتیاد" مسئله ای نیست که با شدت مجازات بخواهیم آن را حل کنیم و این معضل نیازمند اقدامات پیشگیرانه و یا فرهنگ سازی در این حوزه است، بنابراین گاهی لحاظ کردن حداقل یا حداکثر مجازات نیز تأثیرگذار است.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون