نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/26      17:45:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:512


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
هکر 18 ساله سایت های دولتی و دانشگاهی دستگیر شد
گروه استان ها – البرز – فرمانده انتظامی استان از دستگیری جوان 18 ساله ای خبر داد که اقدام به هک هزار و 500 سایت دولتی و دانشگاهی کرده بود.

 

سردار "عباسعلی محمدیان" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر اظهار داشت : در پي رصد و گشت زني اینترنتی ، کارشناسان پليس فتا استان البرز به فردی برخورد کردند که از طریق نفوذ به برخی از سایت های دولتی و دانشگاهی اقدام به هک سايت داخلي آن ها می کرد .

وی افزود :  با توجه به گستردگي فعالیت هکر مذکور در کشور،  پیگیری موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و پس از دو ماه تلاش شبانه روزي مشخص شد که هکر فردي است که با نام مستعار اقدام به فعالیت درفضای مجازی کرده و در حال حاضر در مشهد سکونت دارد .

سردار محمدیان افزود : اکيپي از زبده ترين کارشناسان پلیس فتا همراه با نیابت قضائی به مشهد اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه، متهم را دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا استان البرز منتقل کردند .

وی گفت : متهم 18 ساله در بازجویی های انجام شده ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر هک کردن هزار و 500 سايت دولتي و خصوصی مانند سایت دانشگاه های دولتی و باشگاه های ورزشی هدف خود را از این اقدام مجرمانه کسب درآمد عنوان کرد.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، اظهار داشت : نامبرده با دریافت مبالغی از کاربران که اغلب دانشجو بودند امکان دسترسی به سایت دانشگاه ها را به آن ها داده و از این طریق مبلغ یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود ./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون