نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/7/27      14:27:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:423


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
پرونده 53 فقره سرقت با دستگیری سارقان بسته شد
گروه استان ها – کیش – فرمانده انتظامی ویژه کیش در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با انهدام باند سارقان باطري خودرو و موتورهای شارژی، کابل برق و پمپ آب، پرونده 53 فقره سرقت بسته شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "رحیم جهانبخش" با اعلام اين خبرگفت: در پي وصول چند فقره پرونده سرقت در چندماه گذشته مراتب به طور ويژه با حساسيت تمام در دستور كار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اينكه سارقان هيچ گونه ردي از خود به جاي نمي گذاشتند تحقيقات محسوس و نامحسوس جهت شناسايي سارق يا سارقان و كشف اموال مسروقه به طور مستمر و بدون وقفه ادامه داشت.

جهانبخش تصریح کرد: ماموران با تطبيق مشخصات ارائه شده افراد سابقه دار در سطح حوزه استحفاظي، به دو نفر جوان مستعد انجام بزه مظنون شدند که بلافاصله پس از دستگيري متهم رديف اول که با سرعت عمل ماموران غافلگير شده بود، به بزه های صورت گرفته اقرار کرده و دو عدد باطري سرقتي از صندوق عقب خودروی وی کشف شد.

وي اضافه كرد: با تشکيل پرونده مقدماتي و پس از اخذ دستور قضائي طي بازجويي هاي فني و پليسي، متهم رديف دوم نیزدستگير و به هفت فقره سرقت باطري خودرو اعتراف نموده و طی بازرسی از محل سکونت وی، اموال مسروقه کشف گرديد و در نهایت متهمين که خود را در مقابل علم و آگاهي مجريان قانون ناتوان ديدند،چاره اي جز معرفي مالخر نداشتند.

سرهنگ "جهانبخش" ادامه داد: با معرفی شخص مالخر که اهل و تبعه کشور افغانستان و داراي کارت ملي جعلي بوده، در یک اقدام فنی پلیسی که جهت خريد اموال مسروقه حاضر گردید ، بلافاصله در محل دستگير و به کلانتري دلالت شد.

وی افزود: ماموران در ادامه به همراه متهمان و مالخر به محل اختفای اموال مسروقه اعزام و محموله ای شامل باطری و کابل هاي برق فشار قوي و کابل هاي سوخته که مس خالص"حدود چهارهزار کيلوگرم" بارگیری شده بود شناسایی و توقیف گردید.

فرمانده انتظامی ویژه کیش در پایان خاطرنشان کرد: مالک محموله که تبعه کشور افغانستان بوده نيز دستگير و در بازرسي از محل اختفای اموال مسروقه، تعداد شصت عدد باطري خودرو و موتورشارژي و تعداد زيادي پمپ آب اوراق شده در محل کشف گرديد که در پايان اموال مکشوفه و خودرو ده چرخ به همراه راننده و ديگر متهمين به کلانتري دلالت و تحویل مقامات قضائی شد.

سرهنگ "رحیم جهانبخش" ضمن تقدير از همکاري مردم با پليس در برقراري نظم و امنيت از شهروندان خواست تا در صورت برخورد با هر گونه ناهنجاري مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

گفتنی است، باطری های موتورهای شارژی در جزیره کیش هشت میلیون ریال است که مال باختگان با مراجعه به کلانتری اموال خود را شناسایی و تحویل گرفتند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون