نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/8/10      14:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:388


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
احتمال مرگ 200 نفر در ریزش تونل سایت آزمایش هسته‌ای کره شمالی

گروه بین الملل- گفته می‌شود در اثر فرو ریختن مجدد تونلی در سایت اتمی کره شمالی، بیش از 200 نفر زیر آوار مدفون شده‌اند و امکان مرگ همه آنها وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری فرانسه، در ماه سپتامبر و تنها چند روز بعد از ششمین و بزرگترین آزمایش هسته‌ای کره شمالی در "پونگ‌گی‌ری" تونل موجود در این سایت ریزش کرد. نزدیک به 100 کارگر در جریان ریزش این تونل زیر آوار ماندند و حالا در جریان امداد رسانی به زیرآوار ماندگان حادثه، این تونل یک بار دیگر ریزش کرده است. گفته می‌شود در حال حاضر مجموعا 200 نفر زیر آوار هستند و بیم جان باختن این افراد وجود دارد. بنابر گزارش شبکه تلویزیونی "آساهی" مسبب این اتفاق، آزمایشات هسته‌ای کره شمالی بوده و کارشناسان در مورد عواقب این آزمایش بارها هشدار داده بودند.

بر اثر تصاویر گرفته شده از ماهواره‌ها، آخرین آزمایش انجام شده در این سایت باعث جابه‌جایی لایه‌های زمین در محل انفجار و اطراف آن شده است چرا که موج انفجار ایجاد شده باعث زمین لرزه‌ای به بزرگی 6.1 در مقیاس ریشتر شده و چند دقیقه بعد نیز یک زلزله دیگر با قدرت 4.1 ریشتر به وقوع پیوست. بنابر تخمین‌های انجام شده بمب مورد آزمایش، یک بمب هیدروژنی بوده که قدرت انفجاری آن 8 برابر بیشتر از بمبی است که در سال 1945 بر هیروشیما انداخته شد.

تایید حوادث بزرگ توسط دولت کره‌شمالی به ندرت صورت می‌گیرد به خصوص اگر این حوادث به برنامه هسته‌ای آنها ارتباط داشته باشد.  


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون