نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/8/13      14:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:233


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
توقیف محموله مواد مخدر به ارزش 50 میلیون یورو به مقصد داعش

گروه بین الملل- مقامات ایتالیا از توقیف محموله‌ مواد مخدر به ارزش 50 میلیون یورو به مقصد گروه تروریستی داعش در روز جمعه خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "شین‌هوا"، پلیس در بندر "گوایا تائورو" در جنوب ایتالیا موفق به کشف و توقیف 24 میلیون قرص به نام "ترامادول" شد. ترامادول به "داروی جنگی" نیز شهرت دارد. این دارو به این علت نامگذاری شده که به صورت گسترده در مناطق جنگی و جنگ‌های خاورمیانه به عنوان محرک توسط سربازان استفاده می‌شده است.

پلیس ایتالیا در بیانیه رسمی خود در توئیتر اعلام کرد: 24 میلیون قرص ترامادول در بندر گوایا تائورو که سود فروش آن به تروریسم جهانی کمک می‌کرد، کشف و توقیف شد." در کنار آن فیلمی نیز از ماموران گمرک وجود داشت که در حال بازکردن در کانتینر و جعبه‌های قهوه‌ای رنگی بودند که روی بسته‌های درون جعبه به وضوح کلمه ترامادول نوشته شده بود.

قیمت هر قرص در بازار سیاه "خاورمیانه" و "آفریقای شمالی" حدود 2 یورو است.

در ادامه بیانیه پلیس آمده است: قاچاق ترامادول مستقیما توسط داعش اداره می‌شود چراکه مخارج مالی این گروه تروریستی از همین طریق تامین کند. قرار بود درآمد حاصل از فروش این قرص‌ها، صرف عملیات تروریستی گروه‌های افراط‌گرا در "لیبی"، "سوریه" و "عراق" شود.

این محموله از هند وارد ایتالیا شده بود و به مقصد لیبی در حرکت بود.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون