نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/8/22      15:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:174


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
زندگی پاینده با توصیه های سازنده
گروه اجتماعی - پاسخگویی درست و صحیح به نیازها با در نظر گرفتن تفاوت های فردی، رضایت زناشویی را بوجود می آورد.

 

بیشتر به نکات مثبت همسرتان توجه کنید

روز مره گی ، بحث های بی دلیل و نداشتن توافق ، از جمله مسائلی است که می تواند شعله میان زن و مرد را به مرور خاموش کند. تنها راه حل این است که بیشتر به جنبه های مثبت توجه کنیم، از هر فرصتی کمک بگیرید تا همسرتان را خوشحال کنید، از مدل موی تازه اش گرفته، تا کفش و لباسی که خریده تعریف کنید، به خاطر انجام کارهای منزل قدردان او باشید، البته سعی کنید صادق باشید، حین بیان احساسات به همسرتان نگاه کنید و به او لبخند بزنید. این کارها شاید در نگاه اول بچه گانه و بی فایده به نظر برسد اما طرف مقابل را واقعاً خوشحال می کند، از هیچ فرصتی برای ابراز عشق نگذرید.

روابط عاطفی تان را تقویت کنید

زوجی که رابطه احساسی مستحکمی دارند در برابر طوفان های ساده زندگی و مشکلات از هم جدا نمی شوند، در طول روز دقایقی را برای با هم بودن صرف کنید و اجازه ندهید در این ساعت کسی یا چیزی مزاحم تان باشد و آرامش را از شما بگیرد.

بهتر گوش کنید

بهترین کار برای مستحکم کردن رابطه زن وشوهری، خوب گوش دادن است. انتقاد، سرزنش و بحث های غیر منطقی زندگی را ویران می کند، اما گوش دادن به احساسات همسرتان و آنچه او می خواهد و به آن اهمیت می دهد، می تواند پایه های زندگی مشترک را مستحکم تر کند همچنین وقتی بحث شروع می شود به جای آن که مرتب همسرتان را سرزنش کنید و صدایتان را بالا ببرید،کمی هم به او گوش دهید . اجازه بدهید درباره احساسات خودش توضیح دهد .همیشه وقت برای دفاع از خود و ارائه راه حل وجود دارد.

انتظارات تان را از یکدیگر صریحاً بیان کنید

به طور طبیعی هر زن و شوهری پس از ازدواج انتظاراتی از یکدیگر دارند. زوج های موفق در روزهای ابتدایی زندگی مشترک شان صریحاً درباره انتظارات با یکدیگر گفت وگو می کنند و اگر این انتظارات با یکدیگر در تضاد بود، تلاش می کنند به یک توافق و درک متقابل برسند.

بیش از هر چیزی به یکدیگر اهمیت دهید

زوج های موفق بیش از هر چیزی به یکدیگر اهمیت می دهند. آنها به عقاید همسرشان علاقه نشان می دهند و اورا جدی می گیرند این زوجین زمانی که با دیگران صحبت می کنند از همسرشان با الفاظ زیبایی یاد می کنند و خلاصه این که هرگز وجود یکدیگر را بی اهمیت نمی دانند و قدر یکدیگر را بخوبی می دانند.

چند توصیه ساده اما حساس

  1. بحث و جدل آتش کینه را در دل شعله ور می سازد و حرمت میان زن و شوهر را خدشه دار می کند، بنابراین از بحث و جدل پی در پی بپرهیزید.
  2. حساسیت های رفتاری همسرتان را بشناسید و به آنها توجه کنید تا موجب بروز اختلال در روابط تان نشود.
  3. تا جائی که میئتوانید با خانواده تان غذا بخورید، چرا که جمع شدن افراد خانواده دور میز یا سفره غذا، موجب افزایش روابط عاطفی و احساس نزدیکی بیشتر آنها خواهد شد.
  4. اگر شما و همسرتان، نظرات متفاوتی درباره نوع تفریح و ارتباطات با اقوام و دوستان دارید، روشی را انتخاب کنید که تاحد ممکن هر آن را ترجیح می دهید.
  5. همیشه اول، خوبی های همسرتان را به او بگویید، و بعد با ظرافت انتقاد کنید.
  6. هرگز نزد دیگران عیب همسر خود را بازگو نکنید .

ازدواج مرحله ای از زندگی هر فردی است؛ زن و مرد با بستن پیمان زناشویی با دنیای تجرد خداحافظی و قدم در مرحله جدیدی از زندگی به نام متأهلی و زندگی مشترک می گذارند. تاهل برای هر زن و مردی تعهد و مسئولیت را با خود بهمراه دارد و من ها تبدیل به ما می شوند . زن و شوهر با سلایق و ویژگی های منحصر به فرد مختلف از جمله: ویژگی های فردی، شخصیتی، رفتاری، روانشناختی با یکدیگر متفاوتند . آگاهی و شناخت از ویژگی های ذکر شده هر یک از زوجین نسبت به طرف مقابل انتظارات و نیازها را بوجود آورده،که پاسخگویی درست و صحیح به نیازها و انتظارات با در نظر گرفتن تفاوت های فردی، رضایت زناشویی را بوجود می آورند. مجموعه این ها مهارت های زندگی را تشکیل می دهند. چنانچه زوجین در زندگی زناشویی مهارت های زندگی را بکار ببندند، قطعاً زندگی پایدار و موفق همراه با خوشبختی را برای خود رقم می زنند.

منبع : روانشناسی زندگی زناشویی ، رحمان بابا زاده

 

 نویسنده: کارشناس ارشد مشاوره زهرا کاملی - خراسان شمالی


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون