نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/8/23      13:22:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:308


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
کشف محموله 1200 کیلوگرمی کوکائین در اسپانیا

گروه بین الملل- پلیس اسپانیا از انهدام یک باند بین‌المللی قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از 1200 کیلوگرم کوکائین در دو شهر "گرانادا" و "زارائتز" خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "تیپیکالی اسپانیش"، کوکائین توقیف شده، یکی از بزرگترین محموله‌های مواد مخدر کشف شده در تاریخ کشور اسپانیا است و بنابر اظهارات پلیس، این باند قاچاق در دو کشور انگلیس و اسپانیا فعالیت داشتند.

تحقیقات در مورد این پرونده از سال گذشته و زمانی آغاز شد که ماموران از وجود یک باند قاچاق مواد مخدر از اسپانیا به انگلیس مطلع شدند. روش کار این گروه به این صورت بود که مقادیر زیادی کوکائین را در شمال اسپانیا انبار می‌کردند و پس از انتقال آن به جنوب کشور، مواد را به بسته‌های کوچک تقسیم کرده و برای فرستادن به انگلیس آماده می‌کردند و مواد باقی‌مانده نیز در داخل اسپانیا توزیع می‌شد. این افراد برای پنهان کردن فعالیت خود، یک شرکت خدماتی در جنوب اسپانیا تاسیس کرده بودند.

ماموران با تعقیب کردن یکی از خودروهای این باند موفق به کشف محل نگهداری‌ و پخش مواد شدند و علاوه بر دستگیر کردن سه نفر، موفق به کشف 483 بسته مواد با وزن 1.1 کیلوگرم به مجموع 531 کیلو شدند. ماموران بعد از بازرسی از محل ذخیره سازی مواد این گروه در زارائتز نیز موفق به کشف612 بسته کوکائین به مجموع 678 کیلوگرم شدند. این مواد در زیرزمین یک خانه پنهان شده بود و دو نفر نیز در این ارتباط دستگیر شدند. تمام مواد کشف شده در این خانه منهدم شد. در ادامه بازرسی‌ها و در بازرسی از منزل یکی از مظنونان در گرانادا یک مزرعه کشت ماریجوانا نیز کشف شد.

در جریان این عملیات، مجموعا پنج نفر دستگیر شدند که دو تن از آنها اسپانیایی و سه تن دیگر انگلیسی بودند. علاوه بر مواد مخدر کشف شده، یک کامیون باربری، دو خودرو، چهار ترازوی سنگین، سه ترازوی دقیق، دو دستگاه بسته‌بندی، شش هزار یورو وجه نقد، چندین گوشی تلفن، 35 فشنگ و تعدادی پلاک قلابی خودرو نیز کشف شد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون