نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/7      13:4:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:461


نسخه چاپی
سرقت صدها قبضه اسلحه پلیس در منطقه واشنگتن دی سی
گروه بین الملل- بیش از 350 سلاح گرم از اداره های پلیس های محلی منطقه واشنگتن دی سی از سال 2011 تاکنون ربوده شده یا گم شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه خبری "ان بی سی نیوز" اعلام کرد: بیش از 350 سلاح گرم از اداره های پلیس های محلی منطقه واشنگتن دی سی از سال 2011 تاکنون ربوده شده یا گم شده است.
ان بی سی نیوز در گزارش خود خاطر نشان کرد: "در حالی که پلیس ها برای امنیت شهروندان مشغول به کار هستند، اما گزارش ها حاکی از آن است که مجرمان توانسته اند صدها تن از آنها را هدف قرار داده و در نتیجه تمامی ما را در معرض خطر قرار دهند".
برای مثال چند روز پیش در یکی از مدرسه های "کنزینگتون"، به نام "آلبرت انیشتین"، یکی از ماموران مدرسه یکی از خودرو ها را که حالت مشکوکی داشت متوقف کرد. جوانی که سوار این ماشین بود پا به فرار گذاشت تا در نهایت توسط پلیس دستگیر شد. وی "ماریو آلوارادو" با 18 سال سن بود که علاوه بر اینکه خودروی وی مسروقه بود، در داخل صندوق عقب آن نیز سلاح اتوماتیک اِی آر-15 کشف شد. اولیای دیگر دانش آموزان بیم آنرا دارند که این سلاح ها وارد مدارس شوند، ولی شاید اگر بدانند که این سلاح متعلق به چه کسی بوده است، بیشتر تعجب کنند. این سلاح، یک هفته پیش از وقوع این بازداشت، از یک افسر پلیس راک ویل به سرقت رفته بود.

به گفته واحد مرکزی خبر، "رابرت رَپِرت"، رئیس پلیس این شهر در مصاحبه ای با ان بی سی اعلام کرد که این سلاح از یک خودروی پارک شده پلیس در برابر منزل یک افسر، به سرقت رفته بود. بر اساس گزارش های منتشر شده از سلاح های به سرقت رفته از سال 2011 تا کنون بیش از 350 اسلحه افسران پلیس های محلی به سرقت رفته اند. در این میان 34 سلاح از خود "واشنگتن دی سی" ربوده شده، 28 سلاح از "پرینس جرج"، 10 سلاح از اداره پلیس "الکساندریا"، 8 اسلحه از ایستگاه پلیس "ویرجینیا"، 6 سلاح از اداره پلیس "پرنس ویلیام"، 5 قبضه از "مونت گومری" و 4 قبضه از پلیس مترو "ترنزیت" ربوده شده است.
"کوین اُ کیف"، رئیس بخش اطلاعات دفتر مبارزه با استفاده غیرقانونی از الکل، توتون و سلاح (ای تی اف) گفت: "بیشتر کسانی که به صورت قانونی سلاح حمل می کنند، در معرض حملات برای ربوده شدن اسلحه هایشان قرار می گیرند. افسران پلیس نیز از این قاعده مستثنی نیستند".
در این راستا قوانین اداره های پلیس نیز در زمینه نگهداری از سلاح ها مشکل ساز است. برخی از این اداره ها دستور داده اند که حتما سلاح در داخل خوردو و یا در صندوق عقب نگهداری شود. البته این قوانین پس از دزدی های صورت گرفته در شرف تغییر هستند.
با تمامی این احوال همگان مانند والدین دانش آموزان مدرسه آلبرت انیشتین خواستار آن هستند که این سلاح ها به دست افراد نزدیک فرزندانشان نرسد و راهشان به داخل مدارس باز نشود.

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون