نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/8      15:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:471


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
حجاب، پرده نشینی نیست
گروه اجتماعی - بدون ترديد پوشش اسلامي براي زنان، از ضروريات دين مقدس اسلام است چرا که حجاب در اسلام به معناي پرده نشيني نيست، بلکه به معناي پوششي معقول براي جلوگيري از فساد و حفظ کرامت زن است.
 
 

 

حجاب و عفاف برای انسان در جامعه پوششی معقول به همرا می آورد که باعث جلوگیری از فساد و حفظ کرامت انسان می شود، حال این سوال به ذهن انسان خطور می کند که آیا حضرت زهرا (س) الگوی مناسبی برای زنان است یا الگوی مناسبی برای انسان و یا اینکه برخی معتقدند حجاب مانع حضور زن در جامعه می شود. می توان گفت: که حضرت زهراي مرضيه(س) درمظهر زن بودن الگوي ايده آل انسان کامل است، الگوي کاملي براي همه انسانهاست و همه بشريت مي‌توانند با تأسي از سيره ايشان راه نجات و سعادت خود را طي نمايند.

از ویژگی های یک زن مسلمان این است که هرگز فرمان خداوند متعال را در مورد حفظ عفت و عصمت خود فراموش نمى کند و در طول زندگى حجاب خود را همانند گوهرى گرانبها پاسدارى مى کند.

اگر به تاريخ اسلام نگاه منصفانه داشته باشيم متوجه خواهيم شدكه فراوان بوده اند زنان مؤمن متدين و پاكدامنى كه با رعايت حجاب و پوشش اسلامى در كنار مردان مؤمن و مسلمان در صحنه هاى سياسى، فرهنگى و حتى نظامى، حضور داشته و فعاليت نموده اند.

در شرايط فعلى زنان مسلمان از جمله زنان ايرانى در جاهاى مختلف با رعايت حجاب و پوشش اسلامى در كنار ساير اقشار جامعه، در پست ها و مناصب گوناگون، مشغول تلاش و فعاليت هستند و رعايت حجاب را نه تنها مانع فعاليت هاى اجتماعى خود نمى بينند بلكه آن را به عنوان سدّ محكم و دژ نفوذناپذيرى مى دانند كه از گوهر گران سنگ عفاف و حريم حرمت شان در برابر تيرهاى زهرآلود هوس بازان شرور و خداشناس حفاظت مى نمايد.

آرامش و امنيت والاترين نعمتي است که خداوند به جامعه عنايت مي فرمايد و در جامعه اي که بدحجابي رواج پيدا کند، چشم و هم چشمي ها و ارائه هر چه بهتر زينت آرايي، تمامي نخواهد داشت و زنان سعي مي کنند تا چشمان بيشتري را متوجه خود سازند و در معرض ديد همگان قرار گيرند و اين امر تمامي نخواهد داشت تا جايي که تمام افراد جامعه را آلوده سازد.

در نتيجه، ناامني نه تنها دامان خود بدحجاب را مي گيرد بلکه خيلي سريع به اجتماع سرايت مي کند و جامعه را از فعاليت هاي سالم باز مي دارد.

 

نویسنده: حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اسدی ارجمندی کارشناس ارشد معارف اسلامی- خراسان شمالی


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون