نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/16      14:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:900


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
نیازهای پژوهشی در نیروی انتظامی، ساختاری و ماموریتی است
گروه استان ها– مازندران – رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا در جلسه شورای اداری فرماندهی انتظامی استان، گفت: نیاز های پژوهشی در نیروی انتظامی، ساختاری و ماموریتی است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، جلسه شورای اداری فرماندهی انتظامی استان صبح امروز با حضور سردار "هادی شیرزاد" رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا، سردار"سید محمود میرفیضی" فرمانده انتظامی استان، معاونان، روسای پلیس های تخصصی و فرماندهان انتظامی شهرستان های تابعه در سالن جلسات ستاد انتظامی استان برگزار شد .

سردار شیرزاد، گفت: سازمان های مختلف و اساسا کشورها، تحقیقاتی را برای ارتقاء و توسعه انجام می دهند و برای موفقیت در این حوزه، بودجه های کلانی را پیش بینی می کنند اما برخی از کشورها بر اساس نیاز اقدام به پژوهش می کنند .

رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر هدفدار کردن پژوهش ها، تصریح کرد: نیروی انتظامی به دلیل ایجاد تغییرات سریع در محیط، برنامه ریزی ،طراحی و تحقیقات را به صورت هدفمند و متناسب با نیاز جامعه انجام می دهد.

وی با بیان این که نیاز های پژوهشی در ناجا بر 2 صورت ساختاری و ماموریتی انجام می پذیرد، خاطر نشان کرد:نیازهای درونی با بررسی ساختار، نیروی انسانی، فناوری ها و فضای مجازی و نیازهای ماموریتی مرتبط با راهبردهای کلان ناجا انجام می گیرد .

دکتر شیرزاد با اشاره به این که تحقیقات می بایست براساس نیاز ناجا صورت پذیرد تا بتوانیم امنیت اجتماعی را در جامعه ارتقاء دهیم، گفت: یکی از مهمترین برنامه ها تبدیل فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی به کاربست و اجرایی کردن آن است .

رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا با تاکید بر این که، براساس شیوه نامه ابلاغی تمامی رده های درون سازمانی و پلیس های تخصصی می بایستی عزم خود را به سمت اجرایی کردن پژوهش ها به کار گیرند،گفت:پلیس 2 پژوهشگاه صنعتی و غیر صنعتی را در ساختار پژوهشی خود دارد و از آنجایی که پژوهش و علوم انتظامی از نظر ساختاری تحت عنوان سازمان تحقیقاتی است، با کسب رتبه های برتر از بین 12 ارگان تحقیقاتی کشور،  مورد تائید سازمان علوم قرار گرفته است .

دکتر شیرزاد بحث اجتماعی و آسیب های اجتماعی، نظیر فضای مجازی را از موضوعات پژوهشی غیر صنعتی در نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: بررسی و گزارش وضعیت عملکرد آسیب های اجتماعی به مقام معظم رهبری از سوی وزارت کشور برای حل مشکلات کلی از جمله وظایف این پژوهشگاه است .

رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا در خاتمه با تاکید بر شناخت مشکلات و ارائه راهکارهای عملیاتی توسط استان ها، جلب حمایت های برون سازمانی به عنوان بخشی از فعالیت های پژوهشگاه برای واحدهای تحقیقاتی را از جمله وظایف انتظامی استان ها و استان مازندران به عنوان پایلوت اجرای این طرح ها برشمرد .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون