نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/20      17:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:288


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
وقتی علم به کمک قانون می‌آید/آزاد شدن مردی که به اشتباه زندانی شده بود
گروه بین الملل- مرد "کالیفرنیایی" که به جرم کشتن دختر خردسالش خود به مدت 15 سال در زندان بود، بعد از لغو حکمش توسط دادگاه، چند روز پیش آزاد شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "آسوشیتد‌پرس"، این مرد 34 ساله که "زاویون جانسون" نام دارد، در سال 2001 به جرم قتل درجه دو دختر خردسالش به 25 سال زندان محکوم شده بود. به گفته این مرد، سر دخترش به طور اتفاقی به لبه وان حمام برخورد کرده و دقایقی بعد دخترش فوت کرده است.

به گزارش پزشکی قانونی، در جمجمه این دختر آثار شکستگی وجود داشت که از نظر آنها به خاطر آزار این کودک به وجود آمده بود. حال متخصصان پزشکی قانونی اعلام کردند که با توجه به پیشرفت‌های علم پزشکی در چند سال اخیر، احتمال این که شکستگی اتفاقی به وجود آمده باشد نیز وجود دارد.

 با توجه به کشفیات اخیر علم پزشکی، دختر این مرد مبتلا به نوعی بیماری به نام "سندرم کودک لرزان" بوده که طی آن باعث می‌شود حملاتی بی اختیار به کودک دست دهد. این مرد جدیدترین فردی است که با استناد به این بیماری موفق شده حکم خود را تغییر دهد. از سال 2011 تا کنون دستکم 14 نفر در سراسر دنیا در پرونده‌هایی مشابه تبرئه شده‌اند.

قاضی دادگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد:تحقیقات و پیشرفت‌های علمی که بعد از اعلام حکم این مرد اتفاق افتاده باعث شد تا متخصصان پزشکی قانونی نظرشان را تغییر دهند. حال با توجه به این موضوع و نبود ادله کافی مبنی بر گناهکار بودن این مرد، وی باید از زندان آزاد شود.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون