نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/22      11:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:489


نسخه چاپی
کشف دو کارخانه تولید متادون غیرقانونی در لتونی
گروه بین الملل- پلیس لتونی از کشف دو کارخانه بزرگ تولید متادون در دو شهر مرکزی این کشور خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ به گفته مقامات پلیس لتونی در یک کنفرانس مطبوعاتی که روز سه شنبه برگزار شد مأموران توانستند در دو شهر مرکزی "آلازی" و "تاوریه" دو کارخانه زیرزمینی تولید متادون را کشف کنند.

هر دو کارخانه در املاک شخصی پنهان سازی شده بودند. یکی از آنها در قالب کارخانه تولید لوازم استیل و دیگری در یک مرغداری.

"ساندیز رادزینز" افسر ارشد بخش جرایم سازمان یافته پلیس لتونی در این باره گفت: مجرمان گیاهان غیرقانونی را در زمین های املاک گفته شده پرورش داده و برای جلوگیری از انتشار بوی مواد شیمیایی تمهیدات خاصی را به کار می بردند.

به گفته این مقام پلیس، با شروع تحقیقات از تابستان گذشته مأموران توانستند شواهد بسیاری را در دو محل پیدا کنند از جمله شش کیلوگرم متادون و دو تن موادمخدر پیش ساز.

به گفته بازرسان پرونده، حدود دو سال است که این آزمایشگاه در تولید موادمخدر فعالیت دارد و متادون تولیدی وارد بازار خارجی شده است.

به نظر می رسد اکثر متادون تولیدی در این آزمایشگاه به سایر اعضای باند در سراسر اروپا و خارج از آن ارسال شده است ولی هنوز مسیر انتقال مشخص نیست و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

در این عملیات پلیس 9 نفر دستگیر شدند که شش تن از آنها در بازداشت به سر می برند و سه نفر اعتراف کردند که قبلا سابقه جرم در رابطه با موادمخدر دارند.

به گفته مقامات پلیس لتونی؛ این بزرگترین عملیات مبارزه با موادمخدر طی سال های اخیر توسط پلیس بود که در آن 100 نیرو از واحدهای ضربتی حضور داشتند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون