نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/23      9:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:591


نسخه چاپی
پیشگیری از حوادث ترافیکی نیاز به عزم ملی است
گروه استان ها - گلستان- فرمانده انتظامی استان حوادث ترافیکی را قابل پیش بینی و پیشگیری دانست و گفت: پیشگیری از حوادث ترافیکی نیاز به عزم ملی دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،  سردار "علی اکبر جاویدان" در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان، حوزه ترافیک را حوزه بسیار مهم و پر اهمیتی عنوان کرد و گفت: علیرغم تلاش های صورت گرفته در حوزه ایمنی راه ها و توجه به آموزش ترافیک بازهم آمار تصادفات در کشور بالاست.

وی با بیان اینکه تصادفات فوتی علاوه بر صدمات جبران ناپذیر بر پیکره خانواده به اجتماع نیز آسیب وارد می کند گفت: تصادف محصول تخلف است لذا وظیفه پلیس به عنوان مجری قانون  برخورد  با تخلفات رانندگی می باشد و حوادث ترافیکی از جمله مشکلات مهم بهداشت و سلامت است که خود منشأ بسیاری از معضلات کنونی کشور می باشد.

جاویدان  با تأکید بر ارتقاء سطح ایمنی ترافیک و حمل و نقل از طریق فرهنگ سازی و آموزش رفتارهای ترافیکی به کاربران تصریح کرد : مهمترین راه کنترل ترافیک و به حداقل رساندن مشکلات  آن ،  توجه به 3 مولفه بسیار مهم مهندسی ترافیک، اجرای مقررات ، فرهنگ سازی و آموزش است.

سردار جاویدان  هدف از مدیریت ترافیک را افزایش ایمنی راه ها دانست و بیان داشت: کاهش وقوع تصادفات، حوادث و سوانح رانندگی در مدیریت ترافیک در اولویت است.

وی از کاهش 18 درصدی تصادفات درون شهری طی 8 ماهه نخست سال جاری  خبر داد و گفت: 87 درصد کشته شدگان ناشی از تصادفات درون شهری گلستان  موتورسیکلت سواران و عابران پیاده هستند.

فرمانده انتظامی استان  به برنامه ها و اقدامات  مهم پلیس در انضباط بخشی و ارتقاء سطح آگاهی های عمومی موتورسیکلت سواران استان گلستان اشاره کرد و گفت: کارگاه های آموزشی ارتقاء ایمنی موتورسیکلت سواران در سطح استان برگزار و در این کارگاه ها کلاه ایمنی رایگان به موتورسیکلت سواران اهداء می شود.

سردار جاویدان در پایان با تأکید بر اینکه حوادث و سوانح رانندگی قابل پیش بینی و پیشگیری هستند خاطر نشان کرد: پیشگیری از حوادث ترافیکی نیازمند عزم ملی است و هماهنگی لازم میان همه سازمان ها و نهاد های مرتبط را می طلبد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون