نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/23      9:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:407


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
به کارگیری بهینه سربازان در نیروهای مسلح، رکن محوری طرح میثاق/ سرباز ولایت بودن افتخار کارکنان نیروهای مسلح
گروه استان ها- مرکزی- رئیس اداره سرمایه نیروی انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با تبیین نقش سربازان در پیشبرد مأموریت های مختلف پلیسی، به کارگیری بهینه سربازان در نیروهای مسلح را رکن محوری طرح میثاق دانست.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار" موسی کمالی" در جلسه اجرای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در راستای نگهداشت و به کارگیری بهینه کارکنان وظیفه ( طرح میثاق) فرماندهی انتظامی استان مرکزی و در جمع مسئولان انتظامي استان  با گرامی داشت یاد و خاطره رشادت های وصف ناپذیر شهدای انقلاب اسلامی دردوران دفاع مقدس و سنگر مبارزه با مستکبران جهان و نیز تقدير از تلاش هاي شبانه روزي سربازان در عرصه نظم و امنيت بيان داشت: کارکنان ناجا حافظان مال و جان و ناموس مردم هستند که بی تردید نقش سربازان در این مسیر افتخارآمیز، همواره بسیار چشمگیر و کلیدی است.

وي با تقدير از تلاش هاي شبانه روزي سربازان در عرصه نظم و امنيت بر ضرورت سلامت و صيانت كاركنان تاكيد كرد و گفت: با توجه به نوع ماموريت هاي نيروي انتظامي در تعامل با اقشار مختلف اجتماعي، بايد كاركنان آن همواره خود را  به سلاح ايمان  و تقوا تجهيز كرده تا از هر گونه لغزش و خطا مصون باشند.

سردار كمالي افزود: دوران مقدس سربازی فرصت بی نظیری است که جوانان عزیز با کسب مهارت ها و افزایش توانمندی های خود، آمادگی مسئولیت پذیری اجتماعی و ورود به عرصه تولید اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی در جامعه را کسب كنند.

رئیس اداره سرمایه نیروی انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام خبر راه اندازی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح، در تشریح ضرورت های این اقدام خاطر نشان کرد: در راستای تحقق تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری نسبت به کارگیری اثربخش نیروهای وظیفه قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح با هدف کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی با ایجاد زمینه اشتغال جوانان، بهره گیری از توانمندی های علمی سربازان تحصیل کرده و نخبه در عرصه های دفاعی کشور و نیز لزوم توجه به قرارگیری سربازان در مسیر اشتغال پس از خدمت و کاهش نرخ رشد بیکاری در جامعه به عنوان یک «تهدید ملی» از طریق ایجاد مهارت، بر اساس معیارهای آموزشی نوین راه اندازی شده است.

سردار کمالی تصریح کرد: هر چند آموزش های مهارتی در حال حاضر به صورت محدود و در بخش هايي از نیروهای مسلح در حال اجرا است، اما این تلاش ها باید با ایجاد همگرایی و مشارکت جمعی بین نهادهای موثر در حوزه جوانان و تعامل، همکاری و نقش پذیری دستگاه های اجرایی، گسترده تر، هدفمندتر و نظام مند تر شده تا پیامد های آن در عرصه جامعه و خانواده خود را نشان دهد.

وی به کارگیری بهینه سربازان در نیروهای مسلح را رکن محوری طرح میثاق دانست و اظهار داشت: با رویکرد انقلابی و جهادی و در سالی که توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام گذاری شده است، تفکر و نگاه به سرباز و سربازی نیازمند تغییر می باشد.

رئیس اداره سرمایه نیروی انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با برشمردن محاسن و ويژگي هاي خاص دوران سربازي اظهار داشت: اين دوران يكي از شيرين ترين دوران هاي هر جوان عاشق ميهن مي باشد و سربازان بايد تلاش كنند تا از لحظه لحظه اين دوران ارزشمند به بهترین شکل ممکن استفاده کنند و بايد بستر بهره مندي از ظرفيت ها از سوي فرماندهان و مديران براي آنان مهيا شود.

اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آسيب ها و بسترهاي لغزش انسان، از تقوا به عنوان محافظ و سپر بلاها ياد و بیان کرد: خداوند هميشه ناظر و شاهد اعمال انسان بوده و اگر انسان در مقابله با گناهان خود را به سلاح ايمان مجهز کند او را در موقعيت هاي مختلف از خطرات و لغزش ها حفظ مي کند.

وي تصریح کرد: بی تردید سربازان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، همواره مايه مباهات نظامند و اين تنها به دلیل خدمت صادقانه و جهاد گونه آنان براي اين آب و خاك است كه در سخت ترين شرايط خدمتي توانسته اند بر دشواري هاي دوري از خانواده و ساير مشكلات فائق آمده و باعث افتخار آفريني و دفاع از حريم ملي كشور شوند و امنيت پايدار را درمقابله با معاندين و بدخواهان اين نظام مقدس براي كشور خود فراهم كنند.

سردار کمالی در پایان تحقق این مهم را مستلزم عزم فراگیر و حرکت منسجم در سطوح سه گانه نیروهای مسلح، خانواده و جوانان و نیز دولت و نهاد های اجرایی و اقتصادی دانست و اظهار کرد: سهم بی بدیل نیروهای مسلح تغییر رویکرد، بسیج توان و امکانات و سازماندهی مناسب، نقش خانواده ها زمینه سازی و تقویت این آمادگی در جوانان و نقش دولت و سایر نهادهای اجرایی، ایجاد و تقویت زیر ساخت های حمایتی و انگیزشی برای جذب جوانان در بازار کار است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون