نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/23      14:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:610


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
توجه به حقوق شهروندي در مأموريت هاي پليس نهادينه شده است
گروه استان ها- گلستان- فرمانده انتظامي استان ، آموزش و اطلاع رساني را در ترويج فرهنگ رعايت حقوق شهروندي بسيار با اهميت دانست و گفت: توجه به حقوق شهروندي و رعايت كرامات انساني در مأموريت هاي پليس نهادينه شده است
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس "سردار علي اكبر جاويدان" در سومین جلسه کارگروه حقوق شهروندی با حضور استاندار و مديران ارشد دستگاه هاي اجرايي استان با تأكيد بر اينكه حقوق و تكليف شهروندي لازم و ملزوم يكديگر هستند گفت : اين مسئله در جامعه ما يك سنت ديرينه است و در جوامع اسلامي از آن به حق الناس ياد مي كنند.

وي با بيان اينكه براي رعايت هرچه بهتر حقوق شهروندي دانستن حداقل هاي اين منشور لازم است گفت: براي هرچه بهتر پياده كردن اين حقوق بايد سطح سواد حقوقي افراد جامعه را افزايش داد.

جاویدان در ادامه گفت : در راستاي احقاق هر چه بيشتر حقوق شهروندي ، وظايف متقابلي متوجه دستگاه ها و نهاد هاي اجرايي با مردم است و از سوي ديگر خانواده به عنوان اولين كانون اجتماع پذيري ضمن حفظ شأن و منزلت خانواده و فرزندان بايد با حقوق اجتماعي نيز آشنا شوند.

فرمانده انتظامي گلستان با تأكيد بر اينكه، توجه به حقوق شهروندي و رعايت كرامات انساني در مأموريت هاي پليس نهادينه شده است گفت: ناجا به عنوان شاخص ترين مصداق ضابط و خط مقدم ارتباط با مردم ، وظيفه تأمين امنيت را با عنوان يكي از مهمترين مصاديق حقوق عمومي بر عهده دارد.

جاویدان  مهمترين راهكار ترويج فرهنگ رعايت حقوق و تكريم شهروندي را آموزش مستمر و اطلاع رساني به موقع عنوان كرد وگفت: اين موضوع بايد در جامعه نهادينه شود و در نهادينه شدن موضوع با اهميتي چون حقوق شهروندي نقش رسانه هاي گروهي بسيار با اهميت است.

وي افزود: اقدامات هدفمند صورت گرفته در زمينه حقوق شهروندي در ناجا در 4 محور اصلي راه اندازي سامانه 110 براي بالا بردن سرعت، صحت و دقت در نوع خدمات رساني به مردم ، راه اندازي سامانه ثبت انتقادات و شكايات در قالب دفتر نظارت همگاني 197 از عملكرد پليس، به كار گيري روش هاي نوين در نوع خدمات رساني و كشف جرايم و همچنين استاندارد سازي و تعالي رفتار كاركنان بوده است.

سردار جاويدان توجه به فريضه امر به معروف و نهي از منكر را يكي ديگر از لازمه هاي اصل حقوق شهروندي در جامعه عنوان كرد و گفت: مأموريت هاي نيروي انتظامي مصداق فريضه امر به معروف و نهي از منكر است و با احيا اين سنت الهي مي توان رعايت حقوق شهروندي در جامعه را ارتقاء داد.

وي رويكرد پليس را پاسداري از حريم شخصي و خانوادگي افراد در چارچوب موازين شرعي و قانوني عنوان و خاطر نشان كرد: تازماني كه اقدامات فرد موجب برهم زدن نظم عمومي و ارتكاب جرم نشود ، پليس با اين حريم كاري نخواهد داشت .

فرمانده انتظامي گلستان حقوق شهروندي را حق يك شهروند و عمل به آن را تكريم شهروندي عنوان و خاطر نشان كرد: پليس به عنوان مجري قانون در كنار مطالبات مردم كه همانا تأمين امنيت مطلوب در جامعه است از آنان نيز انتظار دارد به حقوق شهروندي خود آشنا بوده و به آن عمل كنند.

سردار جاويدان در پايان با تأكيد بر اينكه در برابر هرحقي در مقابل يك تكليف نيز موضوعيت پيدا مي كند از شهروندان خواست با مشاركت در تأمين امنيت و افزايش ضريب امنيتي پليس را در اجراي مأموريت ها بيش از پيش كمك كنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون