نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/10/11      10:18:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:313


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
تقاضای بی‎سابقه برای کوکائین در اروپا به ویژه آلمان
گروه بین الملل- پلیس فدرال آلمان طی گزارشی اعلام کرد سال ۲۰۱۷ سال رکورد کشف و توقیف محموله های کوکائین در آلمان بوده است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه خبری "یورونیوز"؛ پلیس فدرال آلمان با انتشار بیلان سال ۲۰۱۷ اعلام کرده است در این سال بیشتر از هفت تن کوکائین کشف و ضبط شده است. به گفته پلیس آلمان این مقدار از محموله ضبط شده کوکائین رکوردی جدید برای این کشور است. آمریکای جنوبی مبدا این محموله های کوکائین عنوان شده است.

اداره مبارزه با جرایم جنایی آلمان در این گزارش به کشف ۶۴۱ تنی کوکائین در جهان اشاره کرده است و در این صورت بیشتر از ۶۰ تن نسبت به سال گذشته(۵۸۱ تن) کوکائین در جهان کشف و توقیف شده است.

پلیس آلمان در سال ۲۰۱۷ عملیات گسترده ای را علیه قاچاقچیان مواد مخدر انجام داده است و در یکی از مهمترین آنها در ژوئیه سال جاری میلادی نزدیک به چهار تن محموله کوکائین در شهر "هامبورگ" کشف و توقیف شد. پلیس آلمان ارزش این محموله را ۸۰۰ میلیون یورو اعلام کرده است.

"کریستین هوپی" مسئول بخش مبارزه با مواد مخدر آلمان می گوید دلیل اصلی افزایش قاچاق کوکائین افزایش بی سابقه تقاضا در قاره سبز است. تقاضا برای مصرف کوکائین خصوصا در رده سنی ۲۰ تا ۵۰ سال افزایش یافته است و کارتل های بزرگ مواد مخدر در آمریکای جنوبی هم تولید این ماده مخدر را افزایش داده اند.

پلیس فدرال آلمان می گوید کوکائین معمولا از طریق واردات محموله های غذایی از آمریکای جنوبی وارد اروپا می شود. کشتی های تجاری مهمترین وسیله صادرات کوکائین هستند و قاچاقچیان مواد مخدر در بنادر با خرید کارکنان و ماموران گمرک و کنترل کالا، کوکائین را وارد چرخه بازار می کنند. 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون