نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/10/13      10:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:410


نسخه چاپی
9 کشته در شورش زندانی در برزیل

گروه بین الملل- به گفته رئیس پلیس برزیل شورش در زندانی واقع در منطقه "گویانا" مرکز ایالت "گویاس" دست کم 9 کشته و بیش از 14 مجروح برجای گذاشت.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از پایگاه خبری "هرالدتریبیون"؛ به گفته رئیس امور زندان های برزیل گروهی از زندانی ها که به شیوه ای نیمه باز در زندان نگهداری می شدند به گروهی دیگر که رقیبشان بودند حمله کردند. در این بین تعدادی از افراد نیز به برخی از تسهیلات خاص زندان حمله کرده و آنها را به آتش کشیدند.

آتش نشان ها به صحنه وارد شده و سعی داشتند شعله های آتش را سرکوب کنند.

در مجموع 34 تن از زندانیان موفق به فرار شدند و گزارش های اولیه حاکی از آن است که مأموران کنترل زندان را به دست گرفته اند.

به گفته رسانه های محلی بستگان زندانیان وارد زندان شده اند تا از بستگان خود اطلاع کسب کنند و زندانیان دیگر از قتل عام برای آنها گفته اند.

برزیل در ماه ژانویه 2017 با حوادث ناگواری در خصوص زندان ها مواجه بود. شورش در زندان های ایالت های "آمازوناس"، "رودیما" و "ریوگراند دونورت" بیش از 130 کشته برجای گذاشت.

بدترین قتل عام، دقیقا یک سال پیش در مجتمع زندان "کمپه" در شهر "منواس" رخ داد که در آن 56 زندانی در اثر نزاع بین جناح های رقیب، که نفوذ زیادی در گرفتن تسهیلات داشتند کشته شدند. این وقایع نشان دهنده نبود امنیت و فقر در سیستم زندان های برزیل می باشد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون