نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/10/18      15:7:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:1251


نسخه چاپی
شسته شدن 2.5 میلیون دلار کوکائین در ساحل فیلیپین

گروه بین الملل- روز جمعه میلیون‌ها دلار کوکائین که در داخل یک استوانه و در بسته‌های پلاستیکی پیچیده شده بود در شرق "فیلیپین" شسته و حل شد.


به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از "خبرگزاری فرانسه"، یکی از ماهیگیران محلی در شهر "ماتنوگ" واقع در 403 کیلومتری جنوب شرق "مانیل"؛ پایتخت این کشور، روز چهارشنبه این استوانه را پیدا کرد و بدون آن که از محتوای آن خبر داشته باشد، آن را به مقامات مسئول تحویل داد. ماموران بعد از باز کردن این استوانه، موفق به پیدا کردن 24 کیلو کوکائین شدند که در پلاستیک پیچیده شده بود. ارزش این محموله در حدود 2.5 میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

احتمال دارد مبدا این مواد کشتی تایوانی بوده باشد که روز قبل از کشف استوانه اسیر امواج دریا شده بود. 9 خدمه چینی، هنگ‌کنگی و تایوانی این کشتی توسط مقامات دستگیر شده‌اند. یکی از افسران پلیس در این باره گفت: آنها تحت بازجویی هستند. برای یافتن مدارک بیشتر در حال بازرسی کشتی هستیم اما کارمان خیلی سخت است زیرا نیمی از کشتی غرق شده است.

فیلیپین یکی از کشورهایی است که از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جدیدش بر روی کار، قوانین سفت و سختی را بر علیه مواد مخدر به کار گرفته که در نتیجه آن نزدیک به چهار هزار نفر توسط نیروهای پلیس کشته شده‌اند و هزاران نفر نیز تحت شرایطی مرموز به قتل رسیده‌اند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون