نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/10/20      12:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:221


نسخه چاپی
27 دی ؛ زمان برگزاری اولین همایش ملی ناجا و تمدن نوین اسلامی/ ارسال 197 مقاله توسط پژوهشگران به دبیرخانه همایش
گروه ناجا ـ دبیر علمی اولین همایش ملی "ناجا و تمدن نوین اسلامی" ؛ 27 دی ماه را زمان برگزاری این همایش اعلام کرد و گفت: 197 مقاله از سوی اندیشمندان و پژوهشگران علوم مختلف اسلامی به دبیر خانه برگزاری این همایش ارسال شده است.

دکتر "علی ثابت" در گفت و گوی اختصاصی  با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: نیروی انتظامی از دستاورد های انقلاب اسلامی و  یک  نهاد انقلابی است. صیانت و نگهبانی  از دستاوردهای انقلاب مبتنی  بر نظریه ولایت فقیه، از جمله وظایف  نهفته و ذاتی نیروی انتظامی است.

وی افزود: نیروی انتظامی از پیشگامان حوزه های شناختی و معرفتی است و در این زمینه دارای ساختارهای خوبی است، که خوشبختانه این سازمان عظیم با تدابیر مقام معظم رهبری در تاسیس و راه اندازی مرکزمطالعات راهبردی درنیمه دوّم سال 1394 به عنوان نظام مغزافزار ناجا، به کمال رسید.

دبیر علمی اولین همایش ملی ناجا و تمدن نوین اسلامی اضافه کرد: از این منظر مرکز مطالعات راهبردی ناجا برابر اساسنامه خود یعنی ؛  رسالت اشاعه، بسط و گسترش تفکّر راهبردی "گفتمان سازی در حوزه اندیشه انقلاب اسلامی"  و "عمق بخشی معرفتی درون و  برون سازمانی"  و ... رویکردهایی را دنبال می کند، که برگزاری همایش های متنوع از جمله همایش "معماری ناجای آینده" ( که در سال گذشته برگزار شد ) و "همایش ملی ناجا و تمدن نوین اسلامی" بخشی از اقدامات این مرکز است.

دکتر ثابت خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی به عنوان روایتگر صادق، امین و یار مهربان مردم و انقلاب اسلامی، در پایش و حمایت از نظام ولایی، مردم سالاری دینی و  به دلیل حضور عمیق در جامعه، از دارایی های راهبردی، شناختی، معرفتی و دانشی خود در راستای آینده پژوهی، به ویژه در حوزه نظم و امنیت و انضباط ، تنها برای خود  نقش ضابطیت قائل نیست، بلکه جزء نهاد های سازنده تمدنی است؛ زیرا به تعبیر مقام معظم رهبری، ناجا بایدماموریت های خود را بر حساسیت های نظام اسلامی و حراست از ارزش های اسلامی، دنبال کند.

این مقام مسئول مطرح کرد: برخی از اندیشمندان اسلامی معاصر،"دانش و ساختارسازی"  در راستای تمدن سازی را بخشی از وظایف ناجا می دانند.

وی درباره مقالات ارسالی به  این همایش گفت: علیرغم تخصصی و جدید بودن عنوان همایش "ناجا و تمدن نوین اسلامی "   345 چکیده و 197 مقاله به صورت فراخوان دریافت شده است.

دبیر علمی اولین همایش ملی" ناجا و تمدن نوین اسلامی" درباره مشارکت  دیگر سازمان‌ها  در این همایش عنوان کرد: حدود 40 سازمان اعم از ؛ مراکز علمی،دانشگاهی و حوزوی از جمله ؛ دانشگاه علوم انتظامی امین، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،فرهنگستان علوم اسلامی،بنیاد حکمت صدرا،موسسه انجمن حکمت و فلسفه اسلامی و ... در این راستا  مشارکت فعال دارند.

وی 3 محور کلان همایش را" مبانی نظری و رویکرد ها"، "تمدن نوین اسلامی در اندیشه انقلاب اسلامی" و" ناجا و رویکرد تمدنی:چالش ها،راهبرد ها و الزامات" برشمرد و به تاثیر این همایش در پیشبرد اهداف ناجا اشاره و بیان کرد: به طور قطع یقین با این گونه همایش ها همه اهداف بلند مدت و راهبردی سازمان محقق نخواهد شد، اما می تواند در عمق بخشی معرفتی درون سازمانی، تغییر پارادایم های معمول به پارادایم های معرفتی در تراز تمدنی اثرگذار باشد.

دکتر ثابت اشاره کرد: بیانات مقام معظم  رهبری درباره نیروی انتظامی نشان می دهد که معظم له نگاه ویژه ای به نیروی انتظامی، ماموریت ها و نقش آفرینی های آن دارد و توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری از رویکردهای جدی ناجا است.

وی در پایان با اعلام این که اولین همایش ملی" ناجا و تمدن نوین اسلامی"  با حضور اندیشمندان و پژوهشگران علوم مختلف اسلامی، مدیران و فرماندهان کشوری و لشکری ؛ 27 دی ماه 1396 در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار می شود، گفت: باید از فرمانده نیروی انتظامی سردار " حسین اشتری "  به عنوان متولی اصلی این همایش و نیز ریاست مرکز مطالعات راهبردی سردار " احمد رضا رادان" و معاونت دانش و پژوهش و حوزه پشتیبانی ، اعضای کمیته علمی و کارشناسان گروه مکتب و تمامی دست اندرکاران برگزاری این همایش، تقدیر  و تشکر کنم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون